Pięciobój nowoczesny: Cztery lata dyskwalifikacji i koniec kariery

Chińska pięcioboistka Qian Chen ogłosiła koniec kariery sportowej. Wcześniej Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu odrzucił jej apelację dotyczącą czteroletniej dyskwalifikacji za doping.

Chen została przyłapana na dopingu podczas kontroli po zmaganiach na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie zajęła czwarte miejsce. W organizmie Chinki wykryto hydrochlorotiazyd – lek stosowany przy nadciśnieniu tętniczym, który przez WADA uważany jest za środek mogący być używany do maskowania innych zakazanych substancji. Jej wynik z Rio został unieważniony, a na samą zawodniczkę nałożono karę czerech lat dyskwalifikacji.

Przed tymi wydarzeniami Chen była znana najbardziej jako mistrzyni świata z Londynu 2009 roku. Złote medale tej imprezy zdobywała także w Warszawie w 2014 roku i rok później w Berlinie – w obu przypadkach w sztafecie z Wanxią Liang.

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

Wojciech Nowakowski2412 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password