Pięciobój nowoczesny: Drugi biało-czerwony brąz!!!

Polskie pięcioboistki powtórzyły wczorajszy sukces swoich kolegów i zdobyły brązowy medal Mistrzostw Świata w Berlinie. W zawodach sztafet żeńskich nasz kraj reprezentowały Oktawia Nowacka i Aleksandra Skarzyńska.

odzia-ola-drapieżneNa pływalni najlepszy czas uzyskały Japonki Natsumi Tomonaga i Rena Shimazu. Z wynikiem 2:03,62 były o 0,42s szybsze od Włoszek Francesci Gandolfo i Camilli Lontano oraz o 0,89s szybsze od Koreanek Miny Jeong i Sunwoo Kim. Oktawia Nowacka i Aleksandra Skarzyńska zajęły dziesiąte miejsce z czasem 2:08,80.

We wstępnej rundzie szermierki najlepiej poradziły sobie Rosjanki Jekaterina Churaskina i Swietłana Lebiediewa, które wygrały w sumie 21 pojedynków. Z dwudziestoma wygranymi drugie miejsce ex aequo zajęły Włoszki oraz Chinki Wanxia Liang i Qian Chen. Nasz duet odniósł na planszy 19 zwycięstw i zajął czwarte miejsce, awansując na piątą pozycję w klasyfikacji łącznej. Prowadzenie objęły Włoszki przed Rosjankami i Chinkami.

W bonusowej rundzie najlepiej spisały się Kazaszki, które pokonały sześć innych par. Startowały jednak z dalekiej pozycji i nie miało to wpływu na sytuację w czołówce. Tam natomiast Chinki wygrały z Polkami oraz Rosjankami, co pozwoliło im wyprzedzić Churaskinę i Lebiediewą w klasyfikacji łącznej. Prowadzenie pomimo porażki z naszym duetem utrzymały Włoszki. Wcześniej Nowacka i Skarzyńska pokonały Czeszki i w sumie zdobyły dwa punkty, pozostając na piątym miejscu.

W jeździe konnej tylko zajmujące czternaste miejsce Irlandki uzyskały maksymalny wynik 300pkt. Na czele stawki utrzymały się Włoszki, które podobnie jak drugie Chinki, zaliczyły trzy zrzutki. Cztery punkty straty do Rosjanek natomiast odrobiły Niemki i zrównały się z nimi punktami. Polki z kolei po wyłamaniu i zrzutce oraz przekroczeniu o jedenaście sekund limitu czasu, spadły na szóste miejsce wyprzedzone przez Litwinki.

Do kombinacji Francesca Gandolfo wystartowała sześć sekund przed Wanxią Liang, czternaście przed Anniką Schleu i Swietłaną Lebiediewą i piętnaście przed Ievą Serapinaite. Na pierwszym strzelaniu Chinka objęła prowadzenie, na drugie spadła Włoszka, natomiast na trzecie awansowała Litwinka. W trakcie 800-metrowego okrążenia spadła ona jednak za Litwinkę, Niemkę oraz naszą Olę Skarzyńską, na strzelnicy jednak odzyskała miejscena podium. Świetnie drugie okrążenie przebiegła natomiast Skarzyńska, która do strefy zmian przybiegła na drugim miejscu, przegrywając jedynie z Chinką. Na strzelnicy przewaga Azjatek powiększyła się, Nowacką natomiast wyprzedziła Batuleviciute. Pod koniec okrążenia jednak nasza reprezentantka zbliżyła się do Chen, jednak z ostatniej wizyty na strzelnicy wybiegła znów trzecia. Qian Chen pewnie doprowadziła swoją sztafetę na pierwszym miejscu i w ten sposób Chinki obroniły zdobyty przed rokiem tytuł, Nowacka natomiast do ostatnich metrów walczyła z Batuleviciute, jednak Litwinka okazała się szybsza i to nasze północne sąsiadki zdobyły srebro, a nam przypadł w udziale brąz.

Wojciech Nowakowski2408 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password