Pięciobój nowoczesny: Kontuzja faworytki, Polki w trzeciej dziesiątce

Annika Schleu wykorzystała kontuzję Leny Schöneborn i została mistrzynią Niemiec na rozgrywanym w Berlinie otwartym czempionacie tego kraju. Dwie startujące w zawodach Polki, Magda Klemczyńska i Aleksandra Sobolewska, uplasowały się w trzeciej dziesiątce.

Konkurencję pływacką wygrała Jess Stallard, który uzyskała czas 2:06,31. O 2,16 s wyprzedziła ona drugą Natalie Dianovą i o 7,23 s trzecią Sive Brassil. Na 13. miejscu z wynikiem 2:17,97 uplasowała się Aleksandra Sobolewska, a 21. rezultat (2:22,00) osiągnęła Magda Klemczyńska.

Na szermierczej planszy najlepsza okazała się Isabel Brand, która wygrała 25 pojedynków. Po 24 zwycięstwa odnotowały Lisa Riff, Magdalena Otten, Annika Schleu, Alexandra Bettinelli i Sophia Hernandez. Ze względu na kontuzję z zawodów musiała wycofać się faworytka imprezy, Lena Schöneborn. Na czoło klasyfikacji łącznej wysunęła się Schleu, natomiast za nią plasowały się Brand i Bettinelli. 18 wygranych odniosła Magda Klemczyńska, która awansowała na 17. miejsce, natomiast Aleksandra Sobolewska z 10 wygranymi spadła na 30. pozycję.

W jeździe konnej maksymalny wynik 300 pkt. uzyskało siedem zawodniczek – Natalie Dinaova, Ronja Steinborn, Anna Matthes, Marina Carrier, Lisa Riff, Lea Smirnov i Alexandra Bettinelli. Ta ostatnia dzięki temu rezultatowi wyszła na prowadzenie, wykorzystując zrzutkę dotychczasowej liderki, Anniki Schleu. Na trzecim miejscu znalazła się Isabela Brand, która o sześć sekund przekroczyła normę czasu. Osiem punktów karnych na trasie zebrała Magda Klemczyńska, jednak mimo tego awansowała na 15. pozycję, zaś Aleksandra Sobolewska z wynikiem 283 pkt. w tej konkurencji awansowała na 27. lokatę.

Na starcie kombinacji pierwszą i piątą zawodniczkę dzieliło zaledwie dziewięć sekund. W biegu ze strzelaniem najlepszy czas miała Schleu, dzięki czemu dobiegła do mety na pierwszym miejscu, aż 25 sekund przed drugą Bettinelli. Trzecie miejsce w zawodach wywalczyła Riff, natomiast brązowy medal mistrzostw Niemiec trafił do dziewiątej w klasyfikacji OPEN Ronji Steinborn. Magda Klemczyńska zakończyła zmagania na 23., a Aleksandra Sobolewska na 25. miejscu.

Wojciech Nowakowski2297 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>