Pięciobój nowoczesny – ME U24: Dublet Węgrów, Polacy w drugiej połówce

Dubletem Węgrów zakończyły się zmagania sztafet mieszanych na mistrzostwach Europy do lat 23 w pięcioboju nowoczesnym w Drzonkowie. Polskie pary zajęły miejsca w drugiej połowie stawki.

fot. Wojciech Nowakowski/igrzyska24.pl

W szermierce najlepiej z wynikiem 32 wygranych w rundzie wstępnej spisali się Węgrzy Sarolta Simon i Norbert Horváth, którzy wyprzedzili Ukraińców Katerynę Szupliakową i Dmytro Baliuka (28 wygranych) oraz Białorusinów Michalinę Hrynkiewicz i Arcioma Jeuscihnejeua (27 wygranych). Wszystkie te pary w rundzie bonusowej przegrały z czwartymi w klasyfikacji tej konkurencji Francuzami Lisą Riff i Jeanem Baptiste’m Mourcią. Na piątym miejscu uplasowali się Aleksandra Sobolewska i Daniel Ławrynowicz (23+0 wygranych), a na siódmym Natalia Dominiak i Sebastian Stasiak (22+3 wygrane).

Na basenie dystans 2×100 m stylem dowolnym najszybciej przepłynęli Dominiak i Stasiak z czasem 1:57,19. Wyprzedzili oni Brytyjczyków Zoe Davison i Bradleya Suttona (1:57,38) oraz wspomnianych Białrousinów (1:59,94), za którymi uplasowali się Sobolewska i Ławrynowicz (2:00,94). W klasyfikacji łącznej prowadzenie zachowali Simon i Horváth, przed Hrynkiewicz i Jeuscihnejeuem oraz dwiema sztafetami z Polski.

W jeździe konnej żadnej z par nie udało się zaliczyć czystego przejazdu. Prowadzenie utrzymali Węgrzy, zaś drugie miejsce Białorusini. Niestety, nasze sztafety zanotowały spadek – Sobolewska i Ławrynowicz z trzema zrzutkami znaleźli się na piątym miejscu, a Stasiak i Dominiak z 262 pkt. uzyskanymi na parkurze wylądowali na siódmej pozycji.

Do kombinacji Simon startowała 34 sekund przed Hrynkiewicz i 35 przed Szupliakową. Tej przewagi nie zmarnowała ani ona, ani jej partner Norbert Horváth i Węgrzy cieszyli się ze złotego medalu. Nad Balaton powędruje też srebro – Anna Zs. Tóth na drugim strzelaniu wysforowała się na drugie miejsce, które utrzymał Martin Farkas. Tymczasem za węgierskimi plecami toczyła się zażarta walka o brąz, w której brały udział sztafety z Czech i Wielkiej Brytanii. Ostatecznie po walce do samej mety James Harper wyprzedził Lukasa Svechotę i wraz z Jessicą Varley stanął na najniższym stopniu podium. Natalia Dominiak i Sebastian Stasiak zajęli ósme, a Aleksandra Sobolewska i Daniel Ławrynowicz dziewiąte miejsce.

Korespondencja z Drzonkowa – Wojciech Nowakowski

Wojciech Nowakowski2466 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password