Pięciobój nowoczesny – ME U24: Złoto „Żyrafy”, srebro drużyny

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Natalia Dominiak została mistrzynią Europy do lat 24 w pięcioboju nowoczesnym. W Drzonkowie wywalczyła także srebrny medal drużynowy razem z Martą Kobecką i Dominiką Karolak.

fot. Wojciech Nowakowski/igrzyska24.pl

W otwierającej zmagania konkurencji szermierczej najlepsza była Węgierka Sarolta Simon, która wygrała 31 pojedynków w rundzie wstępnej oraz swój jedyny, warty dwa punkty pojedynek w rundzie bonusowej. Na drugim miejscu uplasowała się Brytyjka Kerenza Bryson (30+1 zwycięstwo), a na trzecim rodaczka triumfatorki, Anna Zs. Tóth (27+0 zwycięstw). Na piątym miejscu uplasowała się Natalia Dominiak (25+2 zwycięstwa), na siódmym Marta Kobecka (24+1 zwycięstwo), na dziesiątym Magda Klemczyńska (21+1 zwycięstwo), a na czternastym Dominika Karolak (19+0 zwycięstw).

W pływaniu najlepszy czas (2:12,23) uzyskała Brytyjka Zoe Davison. Druga była Kobecka (2:15,40), a trzecia Litwinka Ieva Zelvyte (2:16,59). W klasyfikacji łącznej na czele znalazły się dwie Węgierki – Zs. Tóth i Simon miał tę samą liczbę punktów, ale zgodnie z zasadami dzięki wynikowi poprzedniej konkurencji ta pierwsza objęła prowadzenie. Na trzecie miejsce spadła Bryson. Swoje pozycje poprawiły wszystkie Biało-Czerwone – Natalia Dominiak awansowała na czwarte miejsce (2:17,72), wspomniana wcześniej Marta Kobecka na piąte, Magda Klemczyńska na dziewiąte (2:19,01), a Dominika Karolak na trzynaste (2:21,73).

Trasę parkuru z maksymalnym wynikiem 300 pkt. ukończyło siedem z 22 startujących zawodniczek. Wśród nich znalazły się Klemczyńska i Karolak, które dzięki temu awansowały odpowiednio na szóstą i dziewiątą lokatę. Awans pomimo zrzutki zanotowała też Dominiak, która znalazła się na trzecim miejscu, zaś piątą lokatę mimo dwóch zrzutek zachowała Kobecka. Na prowadzenie powróciła Simon, wykorzystując zrzutkę swojej rodaczki i spychając ją na drugie miejsce.

Kombinację, ze względu na ograniczoną liczbę stanowisk strzeleckich na hali, rozegrano w dwóch seriach. Pierwszą z najlepszym czasem ukończyła Litwinka Aurelija Tamasauskaite, która, jak się później okazało, zdobyła brązowy medal. Walka o krążki toczyła się jednak głównie w drugiej serii, z udziałem wszystkich Polek. Już na drugim strzelaniu Natalia Dominiak wysforowała się na prowadzenie, którego nie oddała do mety, zostając pierwszą w historii mistrzynią Europy do lat 23 w pięcioboju nowoczesnym. Srebrny medal trafił do Węgierki Sarolty Simon. Na dziesiątym miejscu zmagania ukończyła Marta Kobecka, na trzynastym Dominika Karolak, a na piętnastym Magda Klemczyńska.

fot. Wojciech Nowakowski/igrzyska24.pl

W klasyfikacji drużynowej triumfowały Węgierki w składzie Sarolta Simon, Anna Zs. Tóth i Karolina Palkovics. Natalia Dominiak, Marta Kobecka i Dominika Karolak wywalczyły srebro, zaś brąz trafił do Brytyjek, Zoe Davison, Kerenzy Bryson i Jessici Varley.

Korespondencja z Drzonkowa – Wojciech Nowakowski

Wojciech Nowakowski2372 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password