Pięciobój nowoczesny – MME: Obaj Polacy w finale

Udanie dla polskiej reprezentacji rozpoczęły się młodzieżowe mistrzostwa Europy w pięcioboju nowoczesnym. Łukasz Gutkowski i Daniel Ławrynowicz awansowali do finału zawodów rozgrywanych w Barcelonie.

Obaj nasi reprezentanci startowali w grupie A. Gutkowski w pływaniu był 15. (2:05,16), a w szermierce 10. (15 wygranych) i przed kombinacją zajmował 10. pozycję. W biegu połączonym ze strzelaniem awansował o dwa miejsca, pewnie kwalifikując się do finału.

Ławrynowicz rozpoczął kwalifikacje minimalnie lepiej – na pływalni uzyskał dziewiąty czas (2:03,72), a w szermierce zajął szóste miejsce (16 wygranych) i do finałowej konkurencji przystępował z siódmej pozycji. Do mety dobiegł w tej samej grupie co Gutkowski, będąc ostatecznie sklasyfikowanym na 11. lokacie.

We wtorek odbędzie się finał kobiet. Wystąpią w nim Natalia Dominiak i Aleksandra Sobolewska, które dzięki temu, że do zawodów w sumie zgłosiło się tylko 36 zawodniczek, nie musiały przechodzić kwalifikacji.

Wojciech Nowakowski2318 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password