Pięciobój nowoczesny – MME: Polki w drugiej połowie stawki

Odległe miejsca zajęły polskie pięcioboistki na młodzieżowych mistrzostwach Europy w Barcelonie. Zarówno Natalia Dominiak, jak i Aleksandra Sobolewska uplasowały się w drugiej połowie klasyfikacji.

Konkurencję pływacką wygrała Węgierka Michelle Gulyás z czasem 2:08,28. Za nią do mety dopłynęła Rosjanka Ksenia Fralcowa (2:11,22) i Brytyjka Sarah Collin (2:12,75). Na 18. miejscu uplasowała się Aleksandra Sobolewska (2:16,81), a na 20. Natalia Dominiak (2:18,25).

Na szermierczej planszy najlepszy wynik uzyskała inna Węgierka Sarolta Simon, która wygrała 28 walk w rundzie wstępnej oraz swój jedyny pojedynek w rundzie bonusowej. Drugie miejsce zajęła Rosjanka Sofia Serkina (25+1 wygranych), a trzecie Białorusinka Iryna Prasiancowa (23+0 wygranych). W klasyfikacji łącznej prowadzenie objęła Serkina przed Simon i Turczynką Ipek Aksin. Na 18. miejsce awansowała Dominiak (17+0 wygranych w szermierce), a na 32. spadła Sobolewska (12+1 wygranych w szermierce).

W jeździe konnej aż dziesięciu zawodniczkom udało się uzyskać maksymalny wynik 300 pkt. Wśród nich znalazła się Natalia Dominiak, która awansowała dzięki temu na 15. miejsce. Również Aleksandra Sobolewska zanotowała awans – pomimo wyłamania i siedmiosekundowego przekroczenia normy czasu znalazła się na 28. miejscu w klasyfikacji łącznej. Na trzecie miejsce spadła Serkina, która miała dwie zrzutki – wyprzedziły ją Simon (jedna zrzutka) i Aksin (bezbłędny przejazd).

Na starcie kombinacji Węgierka miała cztery sekundy przewagi nad Turczynką i pięć nad Rosjanką. Żadna z tej trójki zawodniczek nie skończyła zmagań na podium. Podobnie jak rok temu w Drzonkowie złoty medal trafił do Włoszki – tym razem jednak to nie Francesca Tognetti, która nie startuje już w kategorii młodzieżowej, ale Irene Prampolini zdobyła mistrzowski tytuł. Za jej plecami walkę o srebro stoczyły Ksenia Fralcowa i Ilke Özyüksel i to Rosjanka zakończyła zmagania ze srebrnym medalem, a Turczynce pozostał na pocieszenie brąz. 19. miejsce zajęła Natalia Dominiak, a 29. Aleksandra Sobolewska.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyły Rosjanki Ksenia Fralcowa, Sofia Serkina i Weronika Jefimowa. Srebrny medal wywalczyły Włoszki Irene Prampolini, Beatrice Mercuri i Alice Rinaudo, a brązowy, z takim samym wynikiem punktowym, Węgierki Sarolta Simon, Luca Barta i Anita Strobl.

W środę rozegrane zostaną zawody mężczyzn. Wystartują w nich Łukasz Gutkowski i Daniel Ławrynowicz.

Wyniki indywidualne:
1. Irene Prampolini (Włochy) 1363 pkt.
2. Ksenia Fralcowa (Rosja) 1357 pkt.
3. Ilke Özyüksel (Turcja) 1356 pkt.

19. Natalia Dominiak (Polska) 1287 pkt.
29. Aleksandra Sobolewska (Polska) 1203 pkt.

Wyniki drużynowe:
1. Rosja 3994 pkt.
2. Włochy 3969 pkt.
3. Węgry 3969 pkt.

Wojciech Nowakowski2251 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.