Pięciobój nowoczesny – MME: Polska sztafeta znów siódma

Aleksandra Sobolewska i Daniel Ławrynowicz zajęli siódme miejsce na zawodach sztafet mieszanych na młodzieżowych mistrzostwach Europy w pięcioboju nowoczesnym w Barcelonie. Powtórzyli tym samym wynik męskiej sztafety, która startowała dzień wcześniej.

W pływaniu nasza sztafeta uzyskała drugi wynik (1:58,11), dopływając do mety ze stratą 1,11 s do najszybszych Rosjan Marii Champpu i Siergieja Baranowa, a 0,11 s przed trzecimi Hiszpanami Laurą Heredią i Joanem Gispertem.

Na szermierczej planszy najlepiej spisali się Czesi Karolina Krenkova i Vojtech Hercik, którzy dzięki 27 wygranym pojedynkom wyszli na prowadzenie w klasyfikacji łącznej. 24 wygrane zantowali Francuzi Lisa Riff i Jean Baptiste Mourcia, a 22 Białorusini Iryna Prasiancowa i Jaraslau Radziuk. To właśnie ci ostatni awansowali na drugie miejsce, spychając na trzecie Rosjan. Sobolewska i Ławrynowicz z 20 wygranymi na koncie spadli na piąte miejsce w klasyfikacji.

W jeździe konnej większość sztafet zanotowała jedną zrzutkę. Tak było w przypadku Czechów i Francuzów, ale też i Polaków, którzy awansowali na trzecie miejsce, wyprzedzając mających duże problemy Rosjan i Białorusinów.

Do kombinacji Krenkova wystartowała 29 sekund przed Riff i 34 przed Sobolewską. Czeszka utrzymała prowadzenie do końca swojej zmiany, ale Hercik został wyprzedzony zarówno przez Mourcię, jak i Hiszpana Gisperta. Nasi południowi sąsiedzi stanęli zatem na najniższym stopniu podium, złoty medal z kolei wywalczyli Francuzi, a srebrny gospodarze. Polacy zakończyli zmagania na siódmym miejscu.

Wyniki:
1. Francja (Lisa Riff, Jean Baptiste Mourcia) 1449 pkt.
2. Hiszpania (Laura Heredia, Joan Gispert) 1443 pkt.
3. Czechy (Karolina Krenkova, Vojtech Hercik) 1433 pkt.

7. Polska (Aleksandra Sobolewska, Daniel Ławrynowicz) 1397 pkt.

Wojciech Nowakowski2461 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password