Pięciobój nowoczesny – MME: Siódme miejsce Polaków

Na siódmym miejscu zmagania sztafet mężczyzn na młodzieżowych mistrzostwach Europy w pięcioboju nowoczesnym ukończyli Daniel Ławrynowicz i Łukasz Gutkowski. Zwycięstwo w Barcelonie odnieśli Rosjanie.

Na basenie najlepszy czas (1:44,04) uzyskali Brytyjczycy Myles Pillage i Bradley Sutton. Na kolejnych miejscach do mety dopłynełi Węgrzy Soma Tomaschof i Gergely Regős (1:51,50) oraz Czesi Marek Grycz i Martin Vlach (1:52,47). Na ósmym miejscu uplasowali się Polacy Daniel Ławrynowicz i Łukasz Gutkowski (1:55,68).

W szermierce na pierwszym miejscu ex aequo sklasyfikowano Białorusinów Jauheniego Arola i Iwana Chamtsou oraz Rosjan Iwana Tarasowa i Andrieja Zujewa. Obie te pary wygrały po 29 pojedynków. Po dwie wygrane mniej zanotowali Czesi oraz Włosi Daniele Colasanti i Gianluca Micozzi. Prowadzenie w klasyfikacji łącznej objęli Białorusini przed Rosjanami i Czechami. Ósmą pozycję utrzymali nasi reprezentanci, którzy na planszy wygrali 20 pojedynków.

W jeździe konnej żadnemu z duetów nie udało się uzyskać kompletu 300 pkt. Prowadzący Białorusini utrzymali swoją pozycję pomimo 11 pkt. karnych, na drugie miejsce zaś awansowali Czesi, którzy po trzech konkurencjach mieli tyle samo punktów, co Rosjanie, ale o ich awansie zadecydował lepszy wynik na parkurze – Grycz i Vlach mieli jedną zrzutkę, a Tarasow i Zujew dwie. Z wynikiem 268 pkt. występ na parkurze zakończyli Polacy, jednak pozostali na ósmej pozycji.

Na starcie kombinacji Białorusini mieli pięć sekund przewagi nad Czechami i Rosjanami. Już na pierwszym strzelaniu reprezentacje państw byłego ZSRR zamieniły się miejscami i taki stan rzeczy utrzymał się aż do mety – złoto trafiło do ekipy Sbornej, a brąz do sztafety naszych wschodnich sąsiadów, drugą pozycję natomiast utrzymali Czesi. Ławrynowicz i Gutkowski ukończyli zmagania na siódmej pozycji.

W sobotę rozegrana zostanie sztafeta mieszana. W związku z kontuzją Natalii Dominiak, która pierwotnie miała wystąpić w ostatniej konkurencji mistrzostw, partnerką Daniela Ławrynowicza będzie Aleksandra Sobolewska.

1. Rosja (Iwan Tarasow, Andriej Zujew) 1507 pkt.
2. Czechy (Marek Grycz, Martin Vlach) 1497 pkt.