Pięciobój nowoczesny – MMŚ: Dominiak w finale, kiepski występ Sobolewskiej

Trzeciego dnia młodzieżowych mistrzostw świata w pięcioboju nowoczesnym w Kairze rozegrano kwalifikacje do indywidualnego turnieju kobiet. W finale Polskę reprezentować będzie tylko Natalia Dominiak.

Natalia Dominiak o awans walczyła w grupie A. Na pływalni uzyskała 11. czas (2:22,14), w szermierce zaś została sklasyfikowana na 13. miejscu (14 wygranych) i do kombinacji startowała z 12. pozycji. W biegu połączonym ze strzelaniem awansowała na czwarte miejsce, czym zapewniła sobie pewny awans do finału.

Aleksandra Sobolewska rywalizowała w grupie B. Po zajęciu 17. miejsca w pływaniu (2:25,09) i 26. w szermierce (8 wygranych), plasowała się na 25. lokacie przed finałową konkurencją. W niej uzyskała przedostatni czas w grupie i również na przedostatnim, 26. miejscu zakończyła zmagania w kwalifikacjach, kończąc tym samym swój udział w indywidualnych zmaganiach w Kairze.

Wojciech Nowakowski2316 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password