Pięciobój nowoczesny – MMŚ: Dominiak w finale

Natalia Dominiak jako jedyna Polka awansowała do finału zmagań indywidualnych na młodzieżowych mistrzostwach świata w pięcioboju nowoczesnym w Székesfehérvár. Sztuka ta nie udała się Magdzie Klemczyńskiej i Dominice Karolak.

Natalia Dominiak rywalizowała w grupie A. W szermierce zajęła 20. miejsce (14 wygranych), a w pływaniu uzyskała 16. czas (2:22,46) i do kombinacji startowała jako 19. W biegu połączonym ze strzelaniem awansowała tylko o jedną pozycję, co wystarczyło jej do awansu do finału.

W tej samej grupie zaprezentowała się Magda Klemczyńska. 25. w szermierce (12 wygranych) i 13. w pływaniu (2:20,38) przed finałową konkurencją plasowała się na 21. lokacie. W kombinacji zanotowała spadek na 24. miejsce, odpadając tym samym z dalszej rywalizacji.

Dominika Karolak o awans do finału walczyła w grupie B. W pływaniu zajęła 12. miejsce (2:25,75), w szermierce zaś była 22. (12 wygranych) i z tej samej pozycji startowała do biegu połączonego ze strzelaniem. W nim jednak, podobnie jak Klemczyńska, spadła na 24. miejsce i na kwalifikacjach zakończyła udział w zawodach indywidualnych.

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

Wojciech Nowakowski2408 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password