Pięciobój nowoczesny – MMŚ: Dominiak w środku stawki

Natalia Dominiak zajęła 21. miejsce na młodzieżowych mistrzostwach świata w pięcioboju nowoczesnym w Székesfehérvár. Tytuł, podobnie jak przed rokiem w Kairze, obroniła Koreanka Sunwoo Kim.

Otwierające zawody pływanie wygrała Japonka Misaki Uchida, która uzyskała czas 2:13,48. Za nią do mety przypłynęły Egipcjanka Salma Abdelmaksoud (2:14,91) i Rosjanka Ksenia Frałcowa (2:15,04). 22. miejsce zajęła Natalia Dominiak z czasem 2:23,75.

W szermierce najlepsza byłą Węgierka Sarolta Simon, która odniosła 26 zwycięstw w rundzie wstępnej, przegrywając jednak w rundzie bonusowej. Na drugim miejscu uplasowała się Gwatemalka Isabel Brand (24+2 wygrane), a na trzecim Brytyjka Kerenza Bryson (24+1 wygrana). Na prowadzenie w klasyfikacji łącznej wysunęła się Włoszka Aurora Tognetti, wyprzedzając Brand i Simon. Na 13. miejsce awansowała Natalia Dominiak, która na planszy wygrała 18 pojedynków w rundzie wstępnej, przegrywając w rundzie bonusowej.

W jeździe konnej aż dziesięć zawodniczek uzyskało maksymalny wynik 300 pkt. Wśród nich była Koreanka Sunwoo Kim, która dzięki temu wyszła na prowadzenie, a także Rosjanka Adelina Ibatullina, która awansowała na trzecie miejsce. Na drugim miejscu znalazła się Tognetti, która zaliczyła dwie zrzutki. Taki sam wynik jak dotychczasowa liderka uzyskała też Natalia Dominiak, która spadła na 19. miejsce.

Do kombinacji Kim i Tognetti startowały razem, cztery sekundy przed Ibatulliną. Koreanka najlepiej z całej trójki spisała się w finałowej konkurencji i z czwartym czasem w stawce biegu połączonego ze strzelaniem dobiegła do mety jako pierwsza. Drugie miejsce zachowała Tognetti, wyprzedzając na mecie o trzy sekundy Ibatullinę. Natalia Dominiak zajęła 21. miejsce.

W klasyfikacji drużynowej triumfowały Włoszki Aurora Tognetti, Irene Prampolini i Elena Micheli. Drugie miejsce zajęły Rosjanki Adelina Ibatullina, Ksenia Frałcowa i Sofia Serkina, a trzecie Egipcjanki Mariam Amer, Salma Abdelmaksoud i Sondos Aboubakr.

Wyniki indywidualnie:
1. Sunwoo Kim (Korea Południowa) 1326 pkt.
2. Aurora Tognetti (Włochy) 1313 pkt.
3. Adelina Ibatullina (Rosja) 1310 pkt.

21. Natalia Dominiak (Polska) 1235 pkt.

Wyniki drużynowo:
1. Włochy 3858 pkt.
2. Rosja 3834 pkt.
3. Egipt 3749 pkt.

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

Wojciech Nowakowski2412 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password