Pięciobój nowoczesny – MMŚ: Gutkowski 19. w finale

Łukasz Gutkowski zajął 19. miejsce na młodzieżowych mistrzostwach świata w pięcioboju nowoczesnym w Székesfehérvár. Wygrał Włoch Daniele Colasanti.

W pływaniu najlepszy czas (1:59,75) uzyskał Brytyjczyk Myles Pillage. Drugi był Austriak Gustav Gustenau (2:01,45), a trzeci Włoch Matteo Cicinelli (2:03,01). Łukasz Gutkowski z wynikiem 2:14,42 zajął 33. miejsce.

Szermierkę wygrał Włoch Gianluca Micozzi, który w rundzie wstępnej pokonał 25 rywali. Po 23 zwycięstwa odnieśli Rosjanin Aleksander Lifanow i Koreańczyk Changmin Choi. Lifanow jako jedyny z tej trójki wygrał w rundzie bonusowej (trzykrotnie). Na prowadzenie w klasyfikacji łącznej wysunął się jednak Choi, Lifanow był drugi, a na trzecie miejsce spadł Gustenau. Łukasz Gutkowski z wynikiem 15+0 wygranych awansował na 29. pozycję.

Jazda konna wywróciła sytuację w czołówce do góry nogami – Choi uzyskał zaledwie 266 pkt., Lifanow natomiast nie ukończył swojego przejazdu. W efekcie na prowadzeniu znalazł się Gustenau, który miał tylko jedną zrzutkę. Tuż za nim uplasowali się Włoch Daniele Colasanti i Czech Marek Grycz, którzy byli w gronie siedmiu bezbłędnych zawodników, a także rodacy Colasantiego – Cicinelli (dwie zrzutki) i Micozzi (trzy zrzutki). Jedną zrzutkę zanotował też Gutkowski, który awansował na 27. lokatę.

Do kombinacji Gustenau startował 12 sekund przed Colasantim i 17 przed Gryczem, Cicinellim i Micozzim. Austriak znany jest ze słabej postawy w biegu połączonym ze strzelaniem i nie było niespodzianką to, że spadł z medalowej pozycji. W tej sytuacji prowadzenie objął Colasanti i to on dobiegł do mety pierwszy, trzy sekundy przed Gryczem i dziewięć przed Cicinellim. Łukasz Gutkowski zakończył zmagania na 19. miejscu.

Klasyfikację drużynową wygrali Włosi Daniele Colasanti, Matteo Cicinelli i Gianluca Micozzi. Srebro zdobyli Węgrzy Balázs Szép, Richárd Bereczki i Gergely Regős, a brąz mający tyle samo punktów co gospodarze Koreańczycy Woojin Park, Changmin Choi i Hyunseok So.

Wyniki indywidualnie:
1. Daniele Colasanti (Włochy) 1440 pkt.
2. Marek Grycz (Czechy) 1437 pkt.
3. Matteo Cicinelli (Włochy) 1431 pkt.

19. Łukasz Gutkowski (Polska) 1389 pkt.

Wyniki drużynowe:
1. Włochy 4281 pkt.
2. Węgry 4240 pkt.
3. Korea Południowa 4240 pkt.

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

Wojciech Nowakowski2407 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password