Pięciobój nowoczesny – MMŚ: Gutkowski poszedł w ślady Dominiak

Łukasz Gutkowski będzie jedynym Polakiem w finale młodzieżowych mistrzostw świata w pięcioboju nowoczesnym w Székesfehérvár. Sita kwalifikacji nie przeszli Paweł Dąbrowski i Daniel Ławrynowicz.

Paweł Dąbrowski wystartował w grupie A. Uplasował się na 26. miejscu w szermierce (16 wygranych) i dziesiątym w pływaniu (2:06,44), zajmując przed biegiem ze strzelaniem 19. pozycję. W nim spadł na 24. miejsce, odpadając z dalszej rywalizacji.

W tej samej grupie rywalizował Daniel Ławrynowicz. W szermierce zajął dziesiąte miejsce (20 wygranych), w pływaniu natomiast uzyskał 27. czas (2:12,99) i do kombinacji startował jako 15. W finałowej konkurencji zanotował jednak spadek na 25. lokatę, co oznaczało koniec marzeń o starcie w finale.

W grupie B zaprezentował się Łukasz Gutkowski. W pływaniu był 25. (2:11,86), a w szermierce szósty (22 wygrane) i z tej pozycji startował do finałowej konkurencji. W niej wyprzedził wszystkich rywali i dobiegł do mety jako pierwszy, przypieczętowując swój awans do finału.

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

Wojciech Nowakowski2416 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password