Pięciobój nowoczesny – MMŚ: Polacy tuż za podium

Daniel Ławrynowicz i Łukasz Gutkowski zajęli czwarte miejsce wśród męskich sztafet na młodzieżowych mistrzostwach świata w pięcioboju nowoczesnym. Zwycięstwo w Székesfehérvár odnieśli Koreańczycy.

W pływaniu najszybsi byli Argentyńczycy Alexis Corradini Martinez i Manuel Armanazqui, którzy uzyskali czas 1:52,11. Drugie miejsce zajęli Koreańczycy Hyunseok So i Changwan Seo (1:53,78), a trzecie Bułgarzy Jawor Peszlejewski i Todor Mihaliew (1:54,98). Nasi reprezentanci Daniel Ławrynowicz i Łukasz Gutkowski z czasem 1:56,97 zajęli dziewiąte miejsce.

W szermierce z wynikiem 23 wygranych w rundzie wstępnej triumfowali Białorusini Iwan Chamtsou i Jaraslau Radziuk. Jedno zwycięstwo mniej odnieśli Egipcjanie Sherif Nazeir i Ahmed Hamed, a dwa Rosjanie Andriej Zujew i Iwan Tarasow. Wszystkie te trzy pary przegrały w rundzie bonusowej, ale mimo to zajęły czołowe trzy pozycje w klasyfikacji łącznej – w tej samej kolejności, co w szermierce. Na dziesiąte miejsce spadli Ławrynowicz i Gutkowski, którzy w rundzie wstępnej wygrali 18 walk, a w bonusowej dwie.

W jeździe konnej bezbłędny przejazd zanotowali Rosjanie, którzy dzięki temu objęli prowadzenie w zawodach, spychając na drugą pozycję Białorusinów, którzy mieli dwie zrzutki. Na trzecie miejsce awansowała druga sztafeta, która na parkurze uzyskała maksymalny wynik 300 pkt. – Hiszpanie Luis Shivel i Joan Gispert. Awans na piąte miejsce zanotowali Polacy – zebrali tylko jeden punkt karny za przekroczenie o sekundę normy czasu.

Na starcie kombinacji Rosjanie mieli trzy sekundy przewagi nad Białorusinami i jedenaście nad Hiszpanami. Zawodnicy Sbornej jednak słabo spisali się w finałowej konkurencji i spadli na siódme miejsce. Dla Polaków oznaczało to awans, ale jedynie na „najgorsze dla sportowców” czwarte miejsce. Na najwyższy stopień podium awansowali Koreańczycy, z kolei Hiszpanie wyprzedzili Białorusinów i zdobyli srebro, zostawiając naszym wschodnim sąsiadom brąz.

1. Hyunseok So/Changwan Seo (Korea Południowa) 1488 pkt.
2. Luis Shivel/Joan Gispert (Hiszpania) 1479 pkt.