Pięciobój nowoczesny – MMŚ: Polki ósme na otwarcie mistrzostw

Magda Klemczyńska i Natalia Dominiak zajęły ósme miejsce w zawodach sztafet żeńskich otwierających młodzieżowe mistrzostwa świata w pięcioboju nowoczesnym w Székesfehérvár. Wygrały reprezentantki gospodarzy Anna Zs. Tóth i Eszter Varga.

W pływaniu najlepsze były Włoszki Aurora Tognetti i Elena Micheli, które uzyskały czas 2:06,12, wyprzedzając na mecie o 0,44 s Węgierki Annę Zs. Tóth i Eszter Vargę oraz Rosjanki Sofię Serkinę i Alenę Popową. Na czwartym miejscu z wynikiem 2:07,80 uplasowały się Polki Magda Klemczyńska i Natalia Dominiak.

Na szermierczej planszy najlepiej spisały się Węgierki – podobnie jak Argentynki Juliana Borgarucci i Ayelen Balsalobre wygrały 20 walk w rundzie wstępnej, ale w przeciwieństwie do zawodniczek z Ameryki Południowej zwyciężyły też dwukrotnie w rundzie bonusowej. Na trzecim miejscu ex aequo uplasowały się Włoszki i Gwatemalki Sophia Hernandez i Isabel Brand, które uzyskały wynik 19+0 wygranych. Prowadzenie w klasyfikacji łącznej objęły Węgierki przed Włoszkami i Argentynkami. Na ósme miejsce spadły Klemczyńska i Dominiak, które wygrały 14 pojedynków w rundzie wstępnej i pięć w rundzie bonusowej.

Po jeździe konnej gospodynie umocniły się na prowadzeniu, uzyskując maksymalny wynik 300 pkt. Eliminację zaliczyły Argentynki, które w związku z tym spadły z trzeciego miejsca pod koniec klasyfikacji. Drugie miejsce utrzymały Włoszki (290 pkt.), a na trzecie awansowały Rosjanki (296 pkt.). Awans, pomimo zrzutki i przekroczenia normy czasu o trzy sekundy, zanotowały też Polki – przed finałową konkurencją nasze zawodniczki zajmowały szóstą pozycję.

Do kombinacji Zs. Tóth startowała 18 sekund przed Micheli i 23 przed Popową. Pierwsze dwie sztafety zachowały swoje pozycje aż do mety, z kolei brązowy medal wywalczyły Gwatemalki, wyprzedzając na mecie Rosjanki aż o 40 sekund. Magda Klemczyńska i Natalia Dominiak zakończyły zmagania na ósmym miejscu.

1. Anna Zs. Tóth/Eszter Varga (Węgry) 1393 pkt.
2. Aurora Tognetti/Elena Micheli (Włochy) 1369 pkt.
3. Sophia Hernandez/Isabel Brand (Gwatemala) 1366 pkt.

8. Magda Klemczyńska/Natalia Dominiak (Polska) 1270 pkt.

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!

Wojciech Nowakowski2254 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.