Pięciobój nowoczesny – MP: Maliszewska pokonała Nowacką, trzy medale Dominiak

Anna Maliszewska została mistrzynią Polski seniorek w pięcioboju nowoczesnym. Na podium obok niej stanęły Oktawia Nowacka i Natalia Dominiak, która była też najlepsza w kategoriach młodzieżowych.

Rozpoczynającą zmagania konkurencję pływacką wygrała rozpoczynająca dopiero sezon 2017 Oktawia Nowacka. Nasza medalistka olimpijska z Rio de Janeiro uzyskała czas 2:17,96, wyprzedzając o 0,98 s startującą w kategorii open Niemkę Janine Kohlmann i o 1,93 s Martę Kobecką. Na trzecim miejscu wśród Polek uplasowała się Natalia Hachulska, która do Nowackiej straciła 2,16 s.

W szermierce najlepiej spisały się Kohlmann oraz Czeszka Aranka Chalupnikova – obie wygrały po 23 pojedynki w rundzie wstępnej, przegrywając jednak swoje pojedynki w rundzie bonusowej. Pokonała je Eliska Pribylova, która z wynikiem 22+3 wygrane zajęła trzecie miejsce. Na prowadzenie w klasyfikacji łącznej zawodów wyszła Kohlmann, zaś w klasyfikacji mistrzostw Polski pozycję liderki zajęła druga w kategorii open Kobecka, za nią z kolei plasował się Nowacka i Hachulska.

W jeździe konnej cztery zawodniczki zaliczyły czysty przejazd. Wśród nich znalazły się Nowacka i Hachulska, jednak nie wystarczyło im to do wyprzedzenia Kobeckiej – zawodniczka UKS-u Kapry Armexim Pruszków pomimo zrzutki zachowała prowadzenie wśród Polek, a także wysunęła się na pierwsze miejsce w kategorii open, po tym jak trzy zrzutki zanotowała Kohlmann. Niemka tym samym spadła na czwartą pozycję.

Do kombinacji Kobecka wystartowała zaledwie sekundę przed Nowacką i sześć przed Hachulską.  Już po pierwszym okrążeniu biegu prowadzenie objęła brązowa medalistka olimpijska z Rio, a tuż za nią biegła Kohlmann. Niemka jednak z czasem została wyprzedzona przez Annę Maliszewską i Eliskę Pribylovą. Czeszka nawet przez chwilę prowadziła po trzecim strzelaniu, ale została wyprzedzona przez obie nasze olimpijki, między którymi rozegrała się walka o złoto. Po raz drugi jednak na najwyższym stopniu podium stanęła zawodniczka UKS-u Żoliborz Warszawa, a reprezentująca Stowarzyszenie Pięciobój Polski CWKS Legię Warszawa Nowacka musiała po raz trzeci w karierze zadowolić się srebrem. Trzecie miejsce zajęła Pribylova, natomiast brąz w klasyfikacji mistrzostw Polski wywalczyła czwarta na mecie Natalia Dominiak. Reprezentantka miejscowego ZKS-u Drzonków została również mistrzynią w obu kategoriach młodzieżowych. W klasyfikacji do lat 23 wyprzedziła Martę Kobecką i swoją klubową koleżankę Magdę Klemczyńską, a w klasyfikacji do lat 21 Klemczyńską i Dominikę Karolak (UKS Dwójka Tczew).

Wojciech Nowakowski2262 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.