Pięciobój nowoczesny: Nagła śmierć młodego Rosjanina

Rosyjska Federacja Pięcioboju Nowoczesnego poinformowała, że 26 listopada zmarł Aleksander Kukarin. Pięcioboista miał 22 lata.

Kukarina znaleziono martwego w jednym z moskiewskich hoteli. Oficjalna przyczyna śmierci ma zostać potwierdzona w ciągu dwóch miesięcy, jednak węgierska gazeta Nemzeti Sport donosi, że pierwsze diagnozy wskazują na chorobę serca jako przyczynę zgonu.

W minionym sezonie, który Kukarin rozpoczął od triumfu w styczniowym Pucharze Rosji, debiutował on na seniorskich imprezach rangi mistrzowskiej. W Berlinie zdobył srebro mistrzostw świata w sztafecie męskiej w duecie z Kiriłem Beliakowem, a w Bath na mistrzostwach Europy wywalczył razem z Donatą Rimsaite brąz w sztafecie mieszanej. W 2011 roku zajął trzecie miejsce na mistrzostwach Europy juniorów, a później został indywidualnym mistrzem świata juniorów.

Wojciech Nowakowski2403 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password