Pięciobój nowoczesny: Nieudany start Polek, Asadauskaite najlepsza

Nieudanym występem naszych pięcioboistek zakończyła się tegoroczna edycja Pucharu Świata. Anna Maliszewska zajęła 15. miejsce, Oktawia Nowacka była 21., a Natalia Hachulska uplasowała się na 28. pozycji. Wygrała Litwinka Laura Asadauskaite.

pentaWe wstępnej rundzie szermierki po 25 zwycięstw zanotowały Gloria Tocchi i Melanie McCann, z jedną wygraną mniej natomiast trzecie miejsce zajęła Laura Asadauskaite. Oktawia Nowacka pokonała 19 rywalek i uplasowała się na dziesiątej pozycji, Anna Maliszewska z 16 wygranymi na koncie była 22., a Natalia Hachulska, która zwyciężyła 15 razy, zajęła 28. miejsce.

Na pływalni zdecydowanie najszybsza była Elodie Clouvel, która uzyskała czas 2:06,93. Druga Sarolta Kovács była 4,11s wolniejsza, natomiast trzecia Alice Sotero straciła do Francuzki 4,31s. Na prowadzenie wysunęła się Yane Marques, na drugie miejsce spadła Tocchi, natomiast trzecią pozycję utrzymała Asadauskaite. Oktawia Nowacka (2:17,33 – 13. czas) pozostała na dziesiątym miejscu, Anna Maliszewska (2:21,14 – 24. czas) spadła na 26. pozycję, a Natalia Hachulska (2:21,13 – 23. czas) utrzymała 28. lokatę.

Bonusowa runda szermierki nie przyniosła znaczących roszad w stawce. Prowadząca Marques wygrała trzy pojedynki i o punkt powiększyła prowadzenie nad Tocchi, która jako zwyciężczyni rundy wstępnej za zwycięstwo w swojej walce dostała dwa punkty. Trzecia Asadauskaite swój pojedynek przegrała. Dodatkowy punkt zdobyły Oktawia Nowacka, która jednak spadła na jedenaste miejsce, a także Anna Maliszewska, która awansowała na 25. pozycję. Dwa zwycięstwa na planszy w tej fazie zawodów odniosła natomiast Natalia Hachulska, utrzymując tym samym 28. miejsce.

W jeździe konnej trzy zawodniczki, Elodie Clouvel, Margaux Isaksen i Anastasija Prokopenko, uzyskały maksymalny wynik 300pkt. Francuzce pozwolił on awansować na drugie miejsce w klasyfikacji łącznej. Prowadzenie objęła Tocchi, która zaliczyła zrzutkę i o trzy sekundy przekroczyła limit czasu. Z jedną zrzutką trzecie miejsce utrzymała Asadauskaite. Dużego pecha miała Oktawia Nowacka, która spadła z konia i oprócz siedemnastu punktów za błędy na parkurze straciła 47 za przekroczenie limitu czasu, lądując ostatecznie na 33. miejscu w klasyfikacji. Niemal czysty przejazd zaliczyła Anna Maliszewska, która straciła tylko jedno „oczko” i awansowała na 16. miejsce, natomiast Natalia Hachulska zebrała w sumie 28 punktów karnych, lecz wspięła się na 26. pozycję.

Do kombinacji Tocchi wystartowała pięć sekund przed Clouvel i siedem przed Asadauskaite. Kwestia zwycięstwa i olimpijskiej przepustki rozstrzygnęła się już na pierwszym okrążeniu biegu, pod koniec którego Litwinka wyszła na prowadzenie. W dalszej części finałowej konkurencji mistrzyni olimpijska z Londynu w swoim stylu błyskawicznie uciekła rywalkom i pewnie dobiegła do mety na pierwszym miejscu. Drugą pozycję zajęła Tocchi, natomiast za jej plecami toczyła się walka o brązowy medal. Z drugiej wizyty na strzelnicy niemal równo wybiegł Sarolta Kovács i Melanie McCann, jednak w trakcie biegu obie te zawodniczki wyprzedziła Chloe Esposito. Australijka na chwilę straciła trzecie miejsce na rzecz Zsófii Földházi, jednak na ostatnim okrążeniu wyprzedziła Węgierkę i nie oddała jej miejsca na najniższym stopniu podium już do mety. Anna Maliszewska zakończyła zmagania na 15. miejscu, Oktawia Nowacka była na mecie 21., a Natalia Hachulska 28.

Wojciech Nowakowski2403 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password