Pięciobój nowoczesny – PŚ: Do Kairu jednak bez Nowackiej

Już w przyszłym tygodniu rozpocznie się tegoroczny cykl Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym. Pomimo pierwotnej zapowiedzi w Kairze nie wystąpi Oktawia Nowacka.

Powodem absencji w stolicy Egiptu liderki naszej kadry jest drobny uraz stopy. Jak przekazała w rozmowie z naszym portalem sama zawodniczka, dolega jej przeciążeniowy ból w przyczepie rozcięgna podeszwowego. Nie jest to poważna kontuzja, ale razem z trenerem Oktawia podjęła decyzję o odpuszczeniu inauguracji Pucharu Świata. Według słów Nowackiej nie zmieni jej planów dotyczących przygotowań do sezonu, w tym igrzysk olimpijskich w Rio, do których zakwalifikowała się zajmując piąte miejsce na ubiegłorocznych mistrzostw Europy w Bath.

Zmagania w Kairze rozpoczną się w środę kwalifikacjami pań z udziałem Anny Maliszewskiej, Natalii Hachulskiej, Aleksandry Chmielewskiej i powołanej w miejsce Nowackiej Natalii Dominiak. Następnego dnia na starcie pojawią się panowie, w tym Szymon Staśkiewicz, Jarosław Świderski, Michał Gralewski i Sebastian Stasiak. W piątek i sobotę odbędą się finały, a w niedzielę sztafeta mieszana, w której nie jest planowany start naszych reprezentantów.

Wojciech Nowakowski2316 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password