Pięciobój nowoczesny – PŚ, finał: Polacy na szóstkę

Udanie rozpoczęli nasi reprezentanci rozgrywane w Wilnie finałowe zawody Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym. Zarówno Jarosław Świderski, jak i Anna Maliszewska zajęli szóste miejsca we wstępnej rundzie szermierki.

Męskie zawody najlepiej rozpoczęli Rosjanin Aleksander Lesun i Węgier Róbert Kasza, którzy wygrali po 24 pojedynki. Jedno zwycięstwo mniej odnieśli Egipcjanin Sherif Rashad i Łotysz Pavels Svecovs. Na szóstym miejscu sklasyfikowany został nasz jedyny reprezentant Jarosław Świderski, który pokonał 22 rywali.

Zmagania kobiet na planszy wygrała Węgierka Tamara Alekszejev, notując 28 punktowanych trafień. Drugie miejsce z wynikiem 26 wygranych zajęła Włoszka Francesca Tognetti, a po 25 zwycięstw odniosły Koreanka Sunwoo Kim i Niemka Lena Schöneborn. Anna Maliszewska z 21 wygranymi na koncie uplasowała się na szóśtej pozycji.

W piątek dokończony zostanie finał mężczyzn, a w sobotę rozdane zostaną medale w turnieju kobiet. W niedzielę odbędą się zmagania sztafet mieszanych.

 

Wojciech Nowakowski2316 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password