Pięciobój nowoczesny – PŚ: Mistrzynie kombajnu zapobiegły włoskiej dominacji

Anna Maliszewska zajęła dwunaste miejsce na zawodach Pucharu Świata w Drzonkowie. Zwyciężyła Alice Sotero przed Laurą Asadauskaite i Ilke Özyüksel.

Alice Sotero zwyciężczynią zawodów w Drzonkowie

Na pływalni najszybsza była Elodie Clouvel – Francuzka z wynikiem 2:10,06 wyprzedziła o 1,38 s Egipcjankę Salmę Abdelmaksoud i o 1,96 s Litwinkę Ievę Serapinaite. 29. czas uzyskała Anna Maliszewska, która spadła z ósmej na trzynastą pozycję w klasyfikacji łącznej. Prowadzenie utrzymała Brytyjka Francesca Summers, na drugie miejsce awansowała Clouvel, a na trzecie Włoszka Alice Sotero.

Bonusowa runda szermierki nie przyniosła zmian w czołówce – Summers wygrała swój wart dwa punkty jedyny pojedynek, Clouvel wygrała dwa pojedynki za jeden punkt, a Sotero jeden. Annie Maliszewskiej nie udało się poprawić dorobku punktowego, ale utrzymała zajmowaną po pływaniu pozycję.

W jeździe konnej osiem zawodniczek uzyskało maksymalny wynik 300 pkt. Blisko tego osiągnięcia była też Maliszewska, jednak o jedną sekundę przekroczyła normę czasu, ale awansowała na siódme miejsce. Spore zmiany zaszły w czołówce – po fatalnym upadku Elodie Clouvel została zawieziona karetką do szpitala, a Francesca Summers zebrała aż 65 pkt. karnych, spadając w klasyfikacji. Prowadzenie objęła Sotero, przed swoimi rodaczkami – Francsecą Tognetti i Glorią Tocchi.

Do kombinacji liderka przystąpiła z 12-sekundową przewagą nad Tognetti i 23-sekundową nad Tocchi. Do swoich rodaczek dołączyła też Alessandra Frezza, która pierwsze okrążenie ukończyła tuż przed Tocchi, tracąc jednak medalową pozycję na strzelaniu. To wszystko jednak okazało się zupełnie nieistotne wobec tradycyjnego popisu najlepszych biegaczek w stawce – Laury Asadauskaite i Ilke Özyüksel. Litwinka startowała do finałowej konkurencji jako 17. z 56 sekundami straty, a Turczynka jako 19. 61 sekund za liderką. Tylko ich wyżej wspomniana wspaniała postawa w kombinacji zapobiegła temu, że na podium zaroiłoby się od dresów Azzurrich – najpierw Asadauskaite, a potem Özyüksel wyprzedziła biegnące na medalowych pozycjach Tognetti i Frezzę, dobiegając do mety jedynie za Sotero. Anna Maliszewska ukończyła zmagania na dwunastej pozycji.

Dwie najlepsze biegaczki w stawce pięcioboistek – Ilke Özyüksel i Laura Asadauskaite