Pięciobój nowoczesny – PŚ: „Młodości – ty nad poziomy wylatuj”

W Kairze rozpoczęły się drugie w tym roku zawody z cyklu Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym. Spośród czterech startujących Polaków kwalifikację do finału uzyskali dwaj, którzy po raz pierwszy udali się na imprezę tej rangi.

Łukasz Gutkowski, debiutant w seniorskich zawodach najwyższej rangi, wystartował w grupie A. W pływaniu był 25. czas (2:11,70), to samo miejsce zajął w szermierce (12 zwycięstw) i przed kombinacją plasował się na 26. pozycji w klasyfikacji łącznej. W biegu połączonym ze strzelaniem awansował na 18. miejsce, a jego wynik 1084 pkt. dał mu awans do finału.

Remigiusz Golis również wystąpił w grupie A. Na basenie uzyskał trzeci czas (2:02,76), w szermierce zaś był 28. (11 wygranych) i wylądował na 25. miejscu. W konkurencji łączonej zanotował spadek o kolejne trzy pozycje i na kwalifikacjach zakończył swój występ w Kairze.

Daniel Ławrynowicz, który, podobnie jak Gutkowski, debiutuje w Pucharze Świata, zaprezentował się w grupie B. Na pływalni zajął 22. miejsce (2:11,02), na planszy natomiast uplasował się na 19. miejscu (14 wygranych) i z tej lokaty startował do finałowej konkurencji. W niej awansował o jeszcze trzy miejsca i z wynikiem 1086 pkt. awansował do finału.

Maciej Baranowski także rywalizował w grupie B. W pływaniu był 28. (2:15,79), w szermierce z kolei 30. (8 wygranych) i spadł na tę pozycję przed kombinacją. W biegu połączonym ze strzelaniem nikogo nie wyprzedził i zakończył zmagania w Kairze na ostatnim miejscu w grupie kwalifikacyjnej.

Wojciech Nowakowski2406 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password