Pięciobój nowoczesny – PŚ: Panowie zaczęli finał

Rundą rankingową szermierki rozpoczął się finał mężczyzn na zawodach Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym w Drzonkowie. W barwach Polski startuje trzech zawodników – Daniel Ławrynowicz, Jarosław Świderski i Szymon Staśkiewicz.

Najlepiej z naszych reprezentantów na planszy spisał się Staśkiewicz, który jako jedyny uzyskał dodatni bilans walk – 18 wygranych przy 17 przegranych. Dało mu to rezultat 208 pkt. i 17. miejsce. Ławrynowicz i Świderski odnieśli po 14 zwycięstw i 21 porażek i z wynikiem 184 pkt. zajęli odpowiednio 29. i 31. pozycję.

Konkurencję otwierającą finał wygrał Koreańczyk Jihun Lee (26 wygranych – 256 pkt.). Na drugim miejscu sklasyfikowany został Ukrainiec Pawlo Tymoszczenko (25 wygranych – 250 pkt.), a na trzecim Niemiec Patrick Dogue (23 wygrane – 238 pkt.).

Dokończenie rywalizacji finałowej mężczyzn w niedzielę. Dzisiaj w Drzonkowie natomiast dokończony zostanie finał pań z udziałem Anny Maliszewskiej.

Wojciech Nowakowski2466 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password