Pięciobój nowoczesny – PŚ: Pewne zwycięstwo Białorusi

Białorusini Iryna Prasiancowa i Kirił Kasjanik wygrali zmagania sztafet mieszanych na zawodach Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym w Kairze. Drugie miejsce zajęli Brytyjczycy, a trzecie Węgrzy.

Na basenie najlepszy czas (1:56,81) uzyskali Brytyjczycy Joanna Muir i Myles Pillage. Byli oni szybsi o 1,52 s  od Japończyków Natsumi Tomonagi i Tomoyukiego Ono oraz o 3,15 s  od Kazachów Jeleny Potapienko i Pawła Iliaszenki.

W szermierce najlepsi byli Białorusini Iryna Prasiancowa i Kirił Kasjanik – wygrali oni 28 pojedynków w rundzie wstępnej oraz jedyny pojedynek w rundzie bonusowej. Na drugim miejscu uplasowali się Japończycy (23+1), a na trzecim ex aequo Kazachowie i Brytyjczycy (21+0). Białorusini objęli prowadzenie w klasyfikacji łącznej, natomiast reprezentacja Kraju Kwitnącej Wiśni wyprzedziła prowadzących po pływaniu Muir i Pillage’a.

Żadnej z ośmiu startujących par nie udało się uzyskać maksymalnego wyniku w jeździe konnej. Tę konkurencję z wynikiem 295 pkt. wygrali Brytyjczycy, dzięki czemu przesunęli się na druge miejsce, przed Japończyków, którzy oprócz zrzutki przekroczyli limit czasu o 14 sekund. Prowadzenie pomimo zrzutki zachowali Białorusini.

Do kombinacji Prasiancowa wystartowała 22 sekundy przed Muir i 30 przed Tomonagą. Ze względu na wyrównany poziom Białorusinów i Brytyjczyków, zarówno na żeńskiej, jak i na męskiej zmianie, rywalizacja o pierwsze dwa miejsca nie przyniosła wielkich emocji, gdyż dystans pomiędzy tymi dwiema parami nieznacznie się zmniejszył. Walka o brąz rozstrzygnęła się z kolei już na drugim strzelaniu, kiedy to Tomonagę wyprzedziła Tamara Alekszejev. Przekazując zmianę swojemu koledze z reprezentacji, Tamásowi Bence Fröhlichowi, miała już Japonkę oraz pozostałe rywalki dość daleko za sobą, wobec czego Fröhlich miał dość duży komfort i niezagrożony dobiegł do mety na trzecim miejscu.

Wojciech Nowakowski2370 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password