Pięciobój nowoczesny – PŚ: Pewny awans Maliszewskiej, debiut Sobolewskiej bez powodzenia

Kwalifikacjami kobiet rozpoczął się trzeci etap tegorocznego cyklu Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym. Awans do sobotniego finału zawodów w Kecskemét uzyskała Anna Maliszewska, co nie udało się debiutującej w Pucharze Świata Aleksandrze Sobolewskiej.

Obie nasze reprezentantki rywalizowały w grupie B. Anna Maliszewska w otwierającej zmagania tej grupy konkurencji pływackiej uzyskała 24. czas (2:24,06), w szermierce natomiast zajęła ósme miejsce (19 zwycięstw), dzięki czemu awansowała na 12. lokatę przed kombinacją. W niej zdołała awansować o cztery pozycje, z łatwością zapewniając sobie miejsce w finale.

Aleksandra Sobolewska na basenie była 22. z rezultatem 2:22,00, na planszy z kolei uplasowała się na 30. pozycji (12 zwycięstw), co spowodowało spadek na 29. miejsce. W finałowej konkurencji spadła jednak na 32. miejsce, ostatnie spośród zawodniczek, które ukończyły kwalifikacje w tej grupie, co, oczywiście, oznaczało dla niej koniec startów w Kecskemét.

W piątek rozegrane zostaną kwalifikacje mężczyzn. Na starcie stanie czterech Polaków – Szymon Staśkiewicz, Jarosław Świderski, Daniel Ławrynowicz oraz debiutujący na arenie Pucharu Świata Maciej Dukielski.