Pięciobój nowoczesny – PŚ: Stasiak siódmy, Gralewski czternasty

Sebastian Stasiak był siódmy, a Michał Gralewski czternasty na zawodach Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym w Kairze. Pewne zwycięstwo odniósł reprezentant gospodarzy Amro El Geziry.

Na pływalni dwóch zawodników pokonało barierę dwóch minut – Amro El Geziry (1:55,89) oraz Woojin Hwang (1:59,26). Trzecie miejsce z czasem 2:00,37 zajął Michał Gralewski, natomiast 13. z wynikiem 2:03,77 był Sebastian Stasiak.

W szermierce kolejny dobry wynik uzyskał lider reprezentacji gospodarzy – odniósł 24 zwycięstwa w rundzie wstępnej i zdobył punkt w rundzie bonusowej. Podobny rezultat, z tym że z dwoma punktami w rundzie bonusowej, osiągnął zwycięzca tej konkurencji Pierpaolo Petroni. Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Valentin Belaud (22+1). El Geziry utrzymał prowadzenie w klasyfikacji łącznej, Petroni awansował na drugie miejsce, a na trzecim znalazł się Woongtae Jun. Michał Gralewski był dwunasty w szermierce (19+5) i spadł na szóstą pozycję, a Sebastian Stasiak zajął 23. miejsce (17+0) i wylądował na 16. lokacie.

W jeździe konnej aż 21 zawodników uzyskało maksymalny wynik 300 punktów. W tym gronie nie znalazł się Petroni, który zaliczył jedną zrzutkę i spadł za bezbłędnego Juna. Czysty przejazd zaliczył także El Geziry i pozostał on na czele stawki. Michał Gralewski pomimo zrzutki utrzymał szóstą pozycję, a Sebastian Stasiak dzięki czystemu przejazdowi awansował na 15. miejsce.

Do kombinacji El Geziry wystartował aż 34 sekundy przed Junem i 38 przed Petronim. Choć różnica pomiędzy Egipcjaninem a resztą stawki zmniejszała się, wicemistrz świata z 2014 roku niezagrożony dobiegł do mety na pierwszym miejscu. Za jego plecami natomiast toczyła się walka o pozostałe dwa miejsca na podium. Na drugim strzelaniu Ádám Marosi i Valentin Belaud wyprzedzili Petroniego, a na trzecim okrążeniu biegu zrównali się z Junem. Koreańczyk nie dał rady obronić pozycji przed dwoma świetnymi biegaczami i zakończył zmagania na czwartym miejscu. Srebrny medal znalazł się na szyi Węgra, a Francuz powtórzył wczorajsze osiągnięcie swojej rodaczki Elodie Clouvel i stanął na najniższym stopniu podium. Na siódmym miejscu uplasował się Sebastian Stasiak, a jako czternasty do mety dobiegł Michał Gralewski.

Wojciech Nowakowski2316 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>