Pięciobój nowoczesny – PŚ: Świderski jedyny z kwalifikacją

Jarosław Świderski jako jedyny z Polaków awansował do finału zawodów z cyklu Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym w Kecskemét. Pozostali trzej nasi reprezentanci w kwalifikacjach zajęli miejsca nie dające im kwalifikacji do niedzielnej rywalizacji.

Szymon Staśkiewicz wystartował w grupie A. W szermierce zajął 11. miejsce (12 wygranych), a w pływaniu był 19. (2:11,81) i przed kombinacją plasował się na 13. pozycji. W biegu połączonym ze strzelaniem spadł jednak o cztery pozycje, co nie wystarczyło do awansu do finału.

W grupie B zaprezentował się debiutujący w Pucharze Świata Maciej Dukielski. Po uzyskaniu 23. czasu w pływaniu (2:16,53) i zajęcia 21. miejsca w szermierce (10 wygranych) startował do kombinacji z 23. lokaty. W trakcie finałowej konkurencji spadł o jedną pozycję i zmagania w Kecskemét zakończył na 24. miejscu w kwalifikacjach.

Jarosław Świderski o awans do finału walczył w grupie C. W pływaniu zajął siódme miejsce (2:04,53), w szermierce natomiast 18. (11 wygranych) i przed kombinacją był 14. Z szóstym czasem biegu połączonego ze strzelaniem awansował na dziesiąte miejsce, ostatnie dające bezpośrednią kwalifikację do niedzielnego finału.

Podobnie jak Świderski w grupie B rywalizował Daniel Ławrynowicz. 17. na pływalni (2:09,99) i 15. na szermierczej planszy (12 wygranych) do kombinacji startował z 16. miejsca. W niej udało mu się jedynie utrzymać zajmowaną pozycję i tym samym odpadł on z dalszej rywalizacji.