Pięciobój nowoczesny – PŚ: Triumf gospodarzy, Polacy na ósmym miejscu

Sarolta Kovács i Bence Demeter wygrali rywalizację sztafet mieszanych na rozgrywanych w Kecskemét zawodach z cyklu Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym. Anna Maliszewska i Jarosław Świderski uplasowali się na ósmej lokacie.

Konkurencję pływacką wygrali Gulnaz Gubajdullina i Kirił Beliakow, którzy uzyskali czas 1:55,52. Rosjanie o 0,93 s wyprzedzili Brytyjczyków Joannę Muir i Mylesa Pillage’a, a o 2,42 s Czechów Natalie Dianovą i Jana Kufa. Polska sztafeta w składzie Anna Maliszewska i Jarosław Świderski zajęła przedostatnie, trzynaste miejsce z czasem 2:05,17.

W szermierce triumfowali reprezentanci gospodarzy Sarolta Kovács i Bence Demeter, którzy wygrali 19 pojedynków w rundzie wstępnej, a także triumfowali w rundzie bonusowej. Po 18 zwycięstw w rundzie wstępnej zanotowali Białorusini Tatsiana Chaldoba i Ilja Palazkow oraz Włosi Alessandra Frezza i Alessandro Colasanti, przy czym ci pierwsi dołożyli do tego wygraną w rundzie bonusowej. Prowadzenie w klasyfikacji łącznej objęli Węgrzy, wyprzedzając Białorusinów i Rosjan. Na ósme miejsce awansowali nasi reprezentanci, którzy uzyskali wynik 14+1 wygranych.

W jeździe konnej żadnej z par nie udało się uzyskać maksymalnego wyniku 300 pkt. Najbliżej tego byli Białorusini, którzy jedynie o dwie sekundy przekroczyli normę czasu. Wobec 22 punktów karnych zebranych przez prowadzących Węgrów, Chaldoba i Palazkow zbliżyli się do liderów, jednak nie zdołali ich wyprzedzić. Na trzecim miejscu utrzymali się Rosjanie, którzy ukończyli tę konkurencję z wynikiem 279 pkt. Na dziewiątą pozycję spadli Biało-Czerwoni, którzy w sumie zanotowali cztery zrzutki.

Do kombinacji Kovács wystartowała cztery sekundy przed Chaldobą i 25 przed Gubajdulliną. Co prawda Białorusinka jako pierwsza wybiegła ze strzelnicy, jednak niedługo nacieszyła się prowadzeniem – Węgierka szybko odzyskała prowadzenie, a następnie powiększyła przewagę, która dała komfort jej partnerowi, który przewodził stawce do samej mety i tym samym Kovács i Demeter do domu przywiozą po dwa medale z Kecskemét. Na drugim miejscu uplasowali się Białorusini, po tym jak Palazkow nadrobił stracony przez koleżankę z reprezentacji dystans. Walka o trzecie miejsce trwała jednak do samej mety – po rozpoczęciu męskiej części sztafety okazało się, że niedaleko za Beliakowem znalazł się Kuf. Czech nie zmarnował świetnego biegu swojej koleżanki i do ostatnich metrów gonił Rosjanina, aby wyprzedzić go na samej mecie. Anna Maliszewska i Jarosław Świderski ukończyli zmagania na ósmym miejscu.

Wojciech Nowakowski2464 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password