Pięciobój nowoczesny – PŚ: Tylko Maliszewska z awansem

W Kairze rozpoczęły się pierwsze w tym sezonie zawody z cyklu Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym. Spośród czterech startujących w kwalifikacjach reprezentantek Polski do finału awansowała jedynie Anna Maliszewska.

W grupie A wystartowała jedna nasza reprezentantka – powołana w ostatniej chwili w miejsce Oktawii Nowackiej Natalia Dominiak. Debiutująca na zawodach tej rangi juniorka zajęła 25. miejsce w szermierce (12 zwycięstw) i pływaniu (2:23,96) i po dwóch konkurencjach zajmowała 24. pozycję. W kombinacji jednak spadła o jedno miejsce i zakończyła swój występ w Kairze na kwalifikacjach.

Natalia Hachulska startowała w grupie B. Na basenie uzyskała piąty czas (2:18,65), w szermierce natomiast zajęła 20. miejsce (12 zwycięstw) i przed kombinacją była 16. Po nieudanym biegu ze strzelaniem spadła jednak na 25. pozycję i, podobnie jak Dominiak, straciła szanse na występ w finale.

Anna Maliszewska zaprezentowała się w grupie C. W pływaniu była 14. (2:20,47), z kolei w szermierce uplasowała się na siódmej pozycji (18 zwycięstw), awansując na ósmą lokatę. W kombinacji przesunęła się w górę klasyfikacji o kolejne cztery lokaty, dzięki czemu pewnie awansowała do piątkowego finału.

W tej samej grupie o awans do finału walczyła Aleksandra Chmielewska. Po zajęciu 22. miejsca w pływaniu (2:28,04) i 21. w szermierce (11 zwycięstw) do kombinacji startowała z 23. pozycji. Bieg ze strzelaniem poszedł naszej najbardziej doświadczonej reprezentantce świetnie, jednak strata z poprzednich konkurencji była zbyt duża i ostatecznie Chmielewska zakończyła zmagania na 18. miejscu w grupie, z wynikiem niedającym kwalifikacji do finału.

Wojciech Nowakowski2316 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password