Pięciobój nowoczesny – PŚ: Z jedenastu ostała się jedna

Tylko Annie Maliszewskiej udało się awansować do finału zawodów Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym. Pozostałe dziesięć naszych reprezentantek zakończyło rywalizację w Drzonkowie na kwalifikacjach.

Od lewej: Patrycja Markowicz, Katarzyna Ligęza, Wiktoria Wierzba, Dominika Karolak, Anna Maliszewska, Natalia Hachulska, Aleksandra Sobolewska, Marta Kobecka, Agnieszka Skowyrska, Natalia Dominiak, Magda Klemczyńska

„Malisza” startowała w grupie A i zajęła w niej ósme miejsce, dające bezpośredni awans do finału. Dopiero w końcówce stawki znalazły się pozostałe cztery Polki rywalizujące w tej grupie – Wiktoria Wierzba była 29., Patrycja Markowicz 30., Agnieszka Skowyrska 32., a Dominika Karolak 33. W grupie B najlepszą z naszych sześciu reprezentantek okazała się Marta Kobecka – niestety, słaby występ w biegu połączonym ze strzelaniem spowodował jej spadek z wysokiego, trzeciego miejsca zajmowanego po pływaniu i szermierce na 23. Tuż za nią do mety dobiegła Natalia Dominiak, 26. miejsce zajęła Natalia Hachulska, 27. Aleksandra Sobolewska, 31. Magda Klemczyńska, a 32. Katarzyna Ligęza.

W piątek odbędą się kwalifikacje mężczyzn. W biało-czerwonych barwach wystąpi dwunastu Polaków. Tego samego dnia popołudniu Anna Maliszewska rozpocznie finałową rywalizację – wtedy bowiem rozegrana zostanie rankingowa runda szermierki.

Wojciech Nowakowski2416 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password