Pięciobój nowoczesny: Ranking olimpijski otwarty, Nowacka zwycięża, Świderski drugi

1 czerwca rozpoczął się okres zbierania punktów do rankingu olimpijskiego w pięcioboju nowoczesnym. Pierwszą imprezą zaliczaną do tej klasyfikacji, w której wystartowali nasi reprezentanci, były Otwarte Mistrzostwa Białorusi. W Mińsku najlepszą wśród pań była Oktawia Nowacka, wśród panów natomiast drugie miejsce zajął Jarosław Świderski.

odzia-sliderNowacka już w otwierającej zawody szermierce wysunęła się na prowadzenie, utrzymując je po pływaniu, w którym przegrała tylko z Gulnaz Gubajdulliną. Po czystym przejeździe na parkurze i pewnym biegu ze strzelaniem do mety nasza reprezentantka dobiegła aż 41 sekund przed drugą w klasyfikacji Melanie McCann. O dużym pechu mogą mówić pozostałe startujące w Mińsku Polki – Aleksandra Skarzyńska i Natalia Hachulska zaliczyły eliminację w jeździe konnej i zajęły odpowiednio 26. i 29. miejsce. Skarzyńska z dziewiątym wynikiem w szermierce, siedemnastym w pływaniu i trzecim w kombinacji miała realne szanse na podium (przy czystym przejeździe zajęłaby drugie miejsce w klasyfikacji końcowej). Hachulska z kolei była dopiero 32. w szermierce, w pływaniu zajęła ósme miejsce, w biegu ze strzelaniem natomiast uzyskała 21. czas.

jarek-świderski-sliderZmagania panów świetnie otworzył Szymon Staśkiewicz, który w szermierce zajął drugie miejsce. W pływaniu jednak uzyskał dopiero 27. rezultat, w jeździe konnej natomiast zebrał aż 35 karnych punktów i pomimo niezłej kombinacji (dziewiąty czas) uplasował się na dziesiątej pozycji. Lepiej od niego spisał się Jarosław Świderski – rozpoczął od szóstego miejsca w szermierce, na basenie już jednak nie miał sobie równych. Na parkurze zaliczył tylko jedną zrzutkę, a po biegu ze strzelaniem, w którym miał trzynasty czas, zakończył zmagania na drugiej pozycji, zaledwie siedem sekund za zwycięzcą, Kiriłem Kasjanikiem. Trzeci z naszych reprezentantów Michał Stefański w szermierce był 25., w pływaniu uzyskał dziewiąty czas, w jeździe konnej zebreał 28 punktów karnych, a w kombinacji zajął 25. miejsce, co w sumie złożyło się na 24. wynik w klasyfikacji łącznej.

 

Wojciech Nowakowski2403 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password