Pierwszy dzień MŚ w kolarstwie torowym

W australijskim Melbourne zakończył się pierwszy dzień Mistrzostw Świata w kolarstwie torowym. Są to zawody, na których kolarze mogą zapewnić sobie przepustkę na Igrzyska Olimpijskie w Londynie, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia tego roku.

W pierwszym dniu na welodromie w Melbourne oglądaliśmy trzech Polaków w jednej konkurencji – sprintu drużynowego. Jak informowaliśmy wcześniej, Polacy w składzie Kamil Kuczyński, Maciej Bielecki i Damian Zieliński zajmując 9. miejsce zapewnili sobie udział w londyńskich igrzyskach. Nasi jedyni rywale w walce o przepustkę – Holendrzy w składzie Roy Van Den Berg, Teun Mulder i Hugo Haak uplasowali się na 7. miejscu i nie zdołali wyprzedzić biało-czerownych w rankingu. W samych mistrzostwach Polacy nieco zawiedli. Przegrali swój wyścig z Wenezuelczykami dość wyraźnie.

Kwalifikacja w sprincie drużynowym oznacza także możliwość wystawienia reprezentanta w sprincie indywidualnym i keirinie.

Konkurencje wygrali Australijczycy w składzie Shane Perkins, Scott Sunderland, Matthew Glaetzer, którzy pokonali o zaledwie 0.001 sekundy Francuzów, Gregory Bauge, Kevin Sireau, Michael D’Almeida.

Brązowy medal wywalczyli Nowozelandczycy, którzy pokonali Japończyków.

W konkurencji scratch, a więc popularnego wyścigu „na kreskę” triumfował Brytyjczyk Ben Swift, który wyprzedził na finiszu reprezentanta Republiki Południowej Afryki Nolana Hoffmana i Wima Stroetinga z Holandii.

W tej konkurencji nie oglądaliśmy Polaków.

Kolejne złoto dla Brytyjczyków „wpadło” w konkurencji drużynowego wyścigu na dochodzenie. Edward Clancy, Steven Burke, Peter Kennaugh i Geraint Thomas w wyścigu finałowym pobili rekord świata. Wobec tak szybkiej jazdy Brytyjczyków bezradni byli Australijczycy, którzy musieli się zadowolić srebrnym medalem. Drugi już dziś brąz wywalczyli Nowozelandczycy.

W jedynym dziś kobiecym finale również oglądaliśmy rekord świata. W kapitalnym stylu drużynowy sprint wygrały Niemiki w składzie Miriam Welte i Kristina Vogel. W finale pokonały one gospodynie – Australijki Annę Meares i Kaarlę McCulloch. Brązowy medal wywalczyły Chinki Jinjie Gong i Shuang Guo. Tym razem tuż za podium Brytyjki.

Szczegółowe wyniki znajdziecie państwo tutaj.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password