Piłka nożna – el. ME U-19: Wygrana i awans Polski

Reprezentacja Polski do lat 19 zwyciężyła dziś na Stadionie Śląskim w Chorzowie z Białorusią 3:0 (2:0) i zapewniła sobie awans do II rundzie eliminacji do Mistrzostw Europy, bez względu na wynik wtorkowego meczu z Niemcami.

Polacy od samego początku kontrolowali spotkanie i pokazywali zdecydowaną wyższość nad przeciwnikiem. Wynik w 23. minucie otworzył Marco Drawz, który skutecznym strzałem pokonał bramkarza gości Aleksandra Svirskija. Kolejne sekundy gry upływały pod kontrolą „biało-czerwonych”, którzy starali się strzelić kolejnego gola. Udało się to pięć minut przed końcem pierwszej cześci gry, kiedy to ukłuł zawodnik Śląska Wrocław, Adrian Łyszczarz. Trzeba jednak przyznać, że nasi młodzi reprezentanci mieli nieco szczęścia, bowiem Białorusini stworzyli sobie kilka sytuacji bramkowych, jednak zabrakło im wykończenia.

W drugiej połowie Polacy bardzo szybko zamknęli mecz. Uczynił to Adrian Łyszczarz, który już trzy minuty po ponownym rozpoczęciu gry pokonał Svirskija. Do końca spotkania niewiele się działo. „Biało-czerwoni” kontrolowali mecz i choć stworzyli sobie jeszcze parę sytuacji, to jednak nie zdołali strzelić czwartej bramki.

Warto dodać, że mecz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem kibiców. Na trybunach Stadionu Śląskiego zasiadło prawie 30 tysięcy widzów.

Dzięki temu zwycięstwu Polacy zapewnili sobie awans do kolejnej rundy eliminacji Mistrzostw Europy. Przed nami jeszcze prestiżowy mecz z Niemcami, który zadecyduje tylk o tym, która z drużyn wygra grupę.

POLSKA – BIAŁORUŚ 3:0 (2:0)
23′ Marco Drawz, 39′, 48′ Adrian Łyszczarz

Polska: 1. Radosław Majecki – 16. Serafin Szota, 23. Sebastian Walukiewicz, 5. Oskar Repka, 3. Tymoteusz Puchacz – 11. Mikołaj Kwietniewski, 13. Radosław Kanach, 10. Riccardo Grym (65, 6. Tomasz Makowski), 19. Adrian Łyszczarz (76, 8. Jakub Moder), 7. Marco Drawz – 14. Aron Stasiak (89, 9. Dominik Steczyk).

Białoruś: 12. Aleksandr Swirskij – 2. Władisław Glinskij, 14. Roman Wiegieria, 3. Daniił Mirosznikow, 20. Władisław Malkiewicz – 16. Artiom Pietrienko (59, 7. Artiom Mirojewskij), 9. Jegor Łapun, 19. Maksim Miakisz, 15. Andriej Alszanik (59, 11. Kiriłł Kirilenko), 13. Pawieł Gorbacz – 10. Mirosław Chlebosołow (85, 17. Kiriłł Jermakowicz).