Piłka nożna: el. ME u19 – Niemcy zbyt mocni

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 19 przegrała swój ostatni mecz w eliminacjach do Mistrzostw Europy. Mimo porażki nasi zawodnicy awansowali dalej.

Rywalami Polaków w trzeciej kolejce grupowych eliminacji byli Niemcy. Mecz został rozegrany w Zabrzu przy ponad 13-tysięcznej publiczności. Niestety, polscy kibice nie mogli opuścić stadionu w dobrych nastrojach.

Niemcy w pełni zdominowali Polaków, którzy skupili się w Zabrzu na grze obronnej. Do przerwy udało się utrzymać wynik bezbramkowy, jednak w drugiej połowie zaczęło brakować sił, co bezwzględnie wykorzystali nasi rywale. Najpierw w 68 minucie wynik spotkania otworzył Jan Niklas Beste, a w 81 ustalił go Arne Maier.

Mimo porażki Polacy zapewnili sobie awans do kolejnej rundy eliminacji. Awansowały dwa najlepsze zespoły z grupy (Niemcy oraz Polska), biało-czerwoni wcześniej pokonali Irlandię Północną i Białoruś (dziś w ich meczu padł remis 1-1).

Polska – Niemcy 0:2