Piłka nożna – el. ME-U21: Remis z Wyspami Owczymi

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 21 zremisowała w Torshavn z Wyspami Owczymi 2:2 w wyjazdowym meczu eliminacji do Mistrzostw Europy. Bramki dla biało-czerwonych zdobywali Dawid Kownacki i Jakub Bartosz.

Polacy byli faworytami tego spotkania i rzeczywiście od samego początku to podopieczni Czesława Michniewicza stwarzali więcej sytuacji podbramkowych, ale mimo naporu nie udawało się pokonać Karstina Hansena. Przełamanie nadeszło w 35 minucie, gdy sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Dawid Kownacki. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Polski.

Druga odsłona tego meczu była zdecydowanie bardziej emocjonująca, bo już w 51 minucie arbiter podyktował kolejną jedenastkę, ale tym razem dla gospodarzy. Do piłki podszedł Meinhard Olsen i doprowadził do remisu. W 79 minucie Kownacki obejrzał drugą żółtą kartkę i Polacy musieli grać w osłabieniu. Piłkarze Wysp Owczych natychmiast wykorzystali ten fakt i minutę później było 2:1. Na listę strzelców po podaniu Olsena wpisał się Bjarni Petersen. Biało-czerwoni nie zamierzali jednak składać broni i walczyli o bramkę wyrównującą. Gdy wydawało się, że nic już się nie zmieni, w doliczonym czasie gry, a konkretnie w 94 minucie Jakub Bartosz trafił do siatki i uratował jeden punkt.

Kolejne spotkanie w ramach eliminacji do ME Polacy zagrają we wtorek w Gdyni. Przeciwnikiem będzie reprezentacja Danii.

Wyspy Owcze 2:2 Polska

’51 Olsen, ’80 Petersen – ’35 Kownacki (karny), ’90+4 Bartosz

Wyspy Owcze: K.Hansen – Niclasen (’82 J. Olsen), Wardum, Petersen, Magnusson – B.Hansen (’90 A. Olsen), M. Olsen (’86 Bjartalid), Andreasen, Edmundsson, Jacobsen – Thomsen

Polska: Loska – Bartosz, Wieteska, Bochniewicz, Gumny – Dziczek, Piotrowski (’62 Michalak), Żurkowski (’75 Tomczyk), Kapustka – Świderski (’62 Szymański), Kownacki