Piłka nożna – el. ME: Zwycięstwo na osłodę

Polskie piłkarki wygrały ostatni mecz eliminacji EURO 2017, zostawiając w przegranym polu rywalki z Mołdawii. Zwycięstwo to dało jednak tylko tyle, że biało-czerwone eliminacje zakończyły na 3. pozycji w tabeli grupowej.

Już od dawna układ „polskiej” grupy eliminacyjnej był dosyć klarowny. Szwedki miały w garści pewny awans z pierwszego miejsca. Dunki zaś dziś, po zwycięstwie z liderkami tabeli, postawiły kropkę nad „i” i na EURO zakwalifikowały się jako druga najlepsza ekipa spośród tych, które w swoich grupach eliminacyjnych zajęły drugie miejsca.

Polki przed dzisiejszym starciem zajmowały 4. miejsce w tabeli, z niewielką stratą do Słowaczek, które jednak miały rozegrany o mecz więcej. Biało-czerwone z Mołdawią zagrały zatem tylko o to, aby przeskoczyć w tabeli o jedno „oczko” wyżej – tak na osłodę.

Nasze piłkarki były zdecydowanymi faworytkami tego starcia. Grały bowiem z zespołem, który przez całe eliminacje nie zapunktował ani razu, a dodatkowo mógł „popisać się” bilansem bramkowym 1:29 (przed dzisiejszym meczem). Mimo to początek spotkania nie był łatwy. Długo Polki musiały czekać na otworzenie wyniku i dopiero w 43. minucie genialna Ewa Pajor rozwiązała worek z bramkami.

W drugiej części spotkania naszym dziewczynom szło już dużo lżej. Niedługo po wznowieniu gry do siatki trafiły Kasia Daleszczyk i Agnieszka Winczo. Przewaga 3:0 pozwoliła Polkom na duży spokój w grze. Do końca mecz przebiegał zatem w dobrej atmosferze. Świetnie zakończyła go Winczo, ustalając wynik na 4:0 bramką w doliczonym czasie.

Taki wynik pozwolił biało-czerwonym na zakończenie rozgrywek eliminacyjnych na 3. miejscu w grupie. Szans na awans poszukamy jednak dopiero podczas kolejnych eliminacji, tym razem do Mistrzostw Świata.

Polska – Mołdawia 4:0 (1:0)
Ewa Pajor 43′, Katarzyna Daleszczyk 64′, Agnieszka Winczo 68′ i 91′

Tabela:

1.  Szwecja 21 22:3
2.  Dania 19 22:1
3.  Polska 10 10:16
4.  Słowacja 9 11:13
5.  Mołdawia 0 1:33

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password