Piłka nożna – el. MŚ kobiet: Pewne zwycięstwo Polek

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Reprezentacja Polski kobiet pewnie pokonała w Szkodrze Albanię 4:1 (3:0), odnosząc drugie zwycięstwo w trzecim spotkaniu. Kolejny mecz w walce o punkty „biało-czerwone” rozegrają 6 kwietnia, gdy podejmą w rewanżu Albanię. Cztery dni później czeka je arcyważne starcie w Szkocji.

„Biało-czerwone” od samego początku rzuciły się do huraganowych ataków i praktycznie w kwadrans zamknęły mecz. Najpierw w 4. minucie do siatki rywalek trafiła Aleksandra Sikora, a niecałe dziesięć minut później Agata Guściora podwyższyła nasze prowadzenie. Kolejne minuty upływały pod znakiem zdecydowanej przewagi Polek, które zdawały się kontrolować spotkanie. Przed przerwą ukłuły jeszcze raz, za sprawą Aleksandry Wimczo.

Druga połowa nie należała do najciekawszych, bowiem Polki miały już praktycznie zagwarantowane zwycięstwo. W 66. minucie znakomitym strzałem popisała się Aleksandra Winczo, strzelając dla naszej ekipy czwartego gola. Niedługo potem honorowego gola dla gospodyń zdobyła Megi Doci, ustalając tym samym wynik spotkania na 1:4.

ALBANIA – POLSKA 1:4 (0:3)
Megi Doçi 78 – Aleksandra Sikora 4, Agata Guściora 13, Agnieszka Winczo 36, 66

Albania: 1. Marigona Zani – 16. Luçie Gjini, 5. Arbiona Bajraktari, 4. Albina Rrahmani, 6. Sara Maliqi – 8. Lavdie Begolli (86, 17. Erida Bajrakurtaj), 9. Geldona Morina, 18. Esmeralda Franja, 10. Furtuna Velaj (76, 13. Kristina Maksuti), 11. Megi Doçi – 19. Zylfije Bajramaj (54, 20. Qëndresa Krasniqi).

Polska: 1. Katarzyna Kiedrzynek – 5. Aleksandra Sikora, 14. Jolanta Siwińska (61, 18. Dagmara Grad), 7. Agata Guściora, 21. Martyna Wiankowska – 16. Dominika Grabowska, 13. Patrycja Balcerzak, 17. Katarzyna Daleszczyk (73, 8. Emilia Zdunek), 9. Ewa Pajor (67, 20. Julia Matuschewski), 11. Ewelina Kamczyk – 15. Agnieszka Winczo.