Piłka nożna – El. MŚ: Polki poznały rywalki

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

W Nyonie odbyło się dziś losowanie eliminacji Mistrzostw Świata piłkarek. Polki nie mogą narzekać na los. Ten przydzielił nam Szwajcarię, Szkocję, Białoruś i Albanię.

Bój o awans na Mistrzostwa Świata 2019 piłkarek rozpocznie się 11 września 2017 i potrwa przeszło sezon. W europejskiej strefie UEFA najlepsze zespoły podzielono na siedem grup, z czego w każdej zagra po pięć zespołów.

Tylko zwyciężczynie każdej z grup będą mogły liczyć na bezpośredni awans na mundial. Cztery najlepsze drugie miejsca zagrają zaś miniturniej w walce o jedną dodatkową przepustkę.

Mając w perspektywie taki system gier, Polki nie wylosowały wcale najgorzej. Albania i Białoruś to drużyny, z którymi biało-czerwone już wygrywały i tym razem również nie powinny mieć z tym problemu. Szkotki również znajdują się w naszym zasięgu, a Szwajcarki – choć o jakiekolwiek punkty z nimi będzie niezwykle trudno – nie są przecież najgroźniejszą z ekip z pierwszego koszyka.

Całkiem realnie możemy zaś liczyć na to, że Polki powalczą o drugie miejsce w grupie eliminacyjnej. Przy dobrym układzie w innych grupach, być może otworzy nam to drogę do walki o awans na MŚ.

Wyniki losowania eliminacji Mistrzostw Świata kobiet 2019:

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password