Piłka nożna – Eliminacje ME U21: Łatwe zwycięstwo na inaugurację

Debiut Czesława Michniewicza w roli selekcjonera reprezentacji do lat 21 wypadł bardzo okazale. Biało – czerwoni pokonali w pierwszym meczu eliminacji do Mistrzostw Europy  na wyjeździe Gruzję 0:3. Dwie bramki dla Polski strzelił Dawid Kownacki.

Nasi reprezentanci od początku mieli kontrolę nad tym spotkaniem. Posiadali zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki, w strzałach oraz w stałych fragmentach gry. Stworzyli dwie bardzo dobre okazje do zdobycia bramki, ale nie potrafili ich wykorzystać. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Prawdziwe strzelanie biało – czerwoni rozpoczęli niespełna kwadrans po przerwie. Najpierw w 58. minucie rzut karny wykorzystał Dawid Kownacki. Siedem minut później polska reprezentacja miał korner, który udanym uderzeniem na bramkę zakończył po raz drugi tego dnia Kownacki i mieliśmy 2:0. Jednak ozdobą meczu był rajd Bartosza Kapustki z 71. minuty zakończony golem. Piłkarz wypożyczony do Freiburga minął trzech zawodników rywali i wpakował piłkę do siatki uderzeniem po długim rogu.

Kolejny mecz w eliminacjach reprezentacja Polski rozegra 6 października, a ich przeciwnikiem będzie drużyna Finlandii.

Gruzja – Polska 0:3

Bramki: Dawid Kownacki 58 (k), 65′ , Bartosz Kapustka 71′

Składy:

Polska:  Bartłomiej Drągowski –  Jakub Bartosz,  Mateusz Wieteska,  Paweł Bochniewicz,  Robert Gumny –  Szymon Żurkowski,  Jakub Piotrowski,  Sebastian Szymański (88,  Paweł Tomczyk),  Bartosz Kapustka (85,  Damian Rasak) – 9. Dawid Kownacki, 19. Oskar Zawada ( 13. Karol Świderski).

Gruzja: G. Beridze – G. Chabradze, J. Tabidze, G. Margvelashvili, A. Shulaia (G. Kokhreidze) – L. Chikviladze (D. Kobouri), V.Mamuchashvili, G. Kutsia (T. Nadaraia) – G. Beridze, B. Mikeltadze, G. Kharaishvili