Piłka nożna – Elite League U-20: Kolejna porażka Polaków

Piąty mecz i czwarta porażka – tak wygląda bilans biało – czerwonych w Turnieju Ośmiu Narodów. Kolejną gorzką pigułkę Polacy musieli przełknąć w domowym meczu z Portugalią, w którym rywale wygrali 1:2.

Pierwsza bramka tego spotkania została zdobyta przez zespół gości w 28. minucie. Wtedy przez obronę Polaków przebił się Tiago Dias, który następnie wyłożył piłkę koledze z ataku, Andre Vidigalowi. Ten drugi płaskim strzałem pokonał Bartłomieja Drągowskiego. Wyrównanie przyszło zaraz po wznowieniu gry po przerwie. W 47. minucie Michał Żebrakowski przeciął lot piłki po strzale Piotra Kwaśniewskiego. To uderzenie obronił portugalski golkiper, ale przy dobitce Żebrakowskiego nie miał już szans. Jednak to piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego zdobyli zwycięskie trafienie. W 77. minucie Drągowskiego pokonał Tiago Dias.

Polska – Portugalia 1:2

47′ Michał Żebrakowski – 28′ Vidigal, 77′ Tiago Dias

Polska: 1. Bartłomiej Drągowski – 5. Piotr Kwaśniewski, 3. Sebastian Chruściel, 4. Ernest Dzięcioł, 15. Kamil Pestka – 7. Kamil Jóźwiak, 21. Jakub Łabojko (78, 6. Maciej Ambrosiewicz), 8. Sebastian Milewski, 11. Przemysław Mystkowski (61, 19. Michał Przybylski), 10. Adam Ryczkowski (46, 16. Paweł Mandrysz) – 9. Artur Siemaszko (46, 14. Michał Żebrakowski)

Portugalia: 1. Joao Virginia – 2. Alexandre Pinto, 14. Diogo Leite, 4. Joao Queiros, 15. Andre Sousa – 17. Andre Vidigal (57, 11. Tiago Dias), 8. Bruno Jordao (66, 20. Bruno Paz), 6. Rui Pires, 10. Gedson Fernandes, 7. Joao Filipe (85, 18. Pedro Neto) – 9. Jose Gomes (57, 19. Pedro Marques).