Piłka nożna – Elite League U-20: Remis Polaków

Reprezentacja Polski do lat 20 (rocznik 1997) zremisowała we Vrchlabi z reprezentacją Czech 3:3 (1:2). Kolejne spotkanie młodzi „biało-czerwoni” rozegrają 9 października. Rywalem Polaków w Grodzisku Wielkopolskim będzie Holandia.

Polacy nie byli faworytami dzisiejszego spotkania, ale spisali się bardzo przyzwoicie. Na uwagę zasługuje fakt, że „biało-czerwoni” musieli praktycznie przez cały mecz wynik spotkania, a jednak nie zeszli z boiska pokonani. Pierwsza połowa należała do gospodarzy. W 31. minucie gola strzelił Tamas Ladra, a dwie minuty później kolejne trafienie dołożył Filip Hasek. Wydawało się, że Polacy będą zmuszeni w drugiej połowie gonić dwubramkową stratę, ale w jednej z ostatnich akcji pierwszej części gry skutecznym trafieniem popisał się Paweł Mandrysz.

Liczyliśmy, że druga połowa będzie należała do „biało-czerwonych”. Nic z tego. To Czesi byli konkretniejsi szybko podwyższyli swoje prowadzenie za sprawą Filipa Haska. W tym momencie chyba tylko najbardziej zagorzali fani naszej ekipy liczyli na korzystny wynik. Ważne jednak, że wierzyli w niego sami zawodnicy. W 79. minucie złapaliśmy kontakt za sprawą trafienia Filipa Jagiełły, trzy minuty później ten sam piłkarz popisał się skutecznym wykonaniem rzutu karnego. 3:3!

To był trzeci mecz Polaków w Elite League, którzy do tej pory zgromadzili dwa punkty.

CZECHY – POLSKA 3:3 (2:1)
31′ Tomas Ladra, 33′, 64′ Filip Hasek – 43′ Paweł Mandrysz, 79′, 82′ (k) Filip Jagiełło

Czechy: Martin Jedlička – Denis Granečný, Josef Kvída, Matěj Chaluš, Michal Surzyn – Jan Vodháněl (77 Jakub Janetzký), Filip Havelka, Filip Hašek (67 Daniel Mareček), Michal Hlavatý (67 Ondřej Šašinka), Tomáš Ladra – Daniel Turyna (77 Karsten Ayong).

Polska: 12. Marcin Staniszewski – 4. Ernest Dzięcioł, 13. Sebastian Chruściel, 3. Dominik Jończy, 6. Mateusz Hołownia- 16. Paweł Mandrysz (67, 7. Denis Gojko), 8. Piotr Kwaśniewski, 17. Sebastian Milewski, 19. Filip Jagiełło, 10. Adam Ryczkowski – 9. Artur Siemaszko.