Piłka nożna – Elite League U-20: Wysoka porażka we Włoszech

Reprezentacja Polski do lat 20 rozegrała swoje drugie spotkanie w turnieju Elite League. Niestety, nie był to występ udany, bowiem Polacy przegrali z Włochami na wyjeździe aż 1:6. 

Podopieczni Dariusza Gęsiora nie spisali się najlepiej, o czym świadczy już sam wynik. „Biało-czerwoni” nie mieli żadnych szans na korzystny rezultat, bowiem gospodarze od pierwszych minut atakowali i kontrolowali grę. Minorowych humorów nie poprawił nawet gol honorowy, strzelony przez naszą ekipę, bowiem różnica w umiejętnościach piłkarskich była olbrzymia.

Był to drugi mecz reprezentacji Polski w rozgrywkach Elite League. W pierwszej kolejce nasi reprezentanci zremisowali 0-0 ze Szwajcarią. Przez porażkę w dzisiejszym meczu zajmują dopiero siódme miejsce, wyprzedzając jedynie Portugalię. Kolejny mecz zagramy już 6 października. Przeciwnikiem będą Czesi, którzy póki co przewodzą stawce z czterema punktami na koncie.

WŁOCHY – POLSKA 6:1

Włochy: (skład wyjściowy) 1. Andrea Zaccagno – 2. Giuseppe Scalera, 3. Pietro Beruatto, 4. Alessandro Vogliacco, 5. Matteo Pessina, 6. Riccardo Marchizza, 7. Giuseppe Panico, 8. Francesco Cassata, 9. Federico Bonazzoli, 10. Gaetano Castrovilli, 11. Simone Edera.

Polska: (skład wyjściowy) 12. Marcin Staniszewski – 18. Michael Olczyk, 13. Sebastian Chruściel, 5. Damian Oko, 3. Mateusz Hołownia, 19. Filip Jagiełło, 8. Maciej Ambrosiewicz, 17. Florian Schikowski, 10. Adam Ryczkowski, 15. Denis Gojko, 7. Tomasz Nawotka.