Piłka nożna – EURO U21: Niemcy z Hiszpanią w finale

Za i dwa niezwykle emocjonujące mecze półfinałowe, po których wiemy już, że w wielkim finale EURO U-21 zmierzą się Niemcy i Hiszpanie. Pierwsi awans wywalczyli sobie po zaciętym boju, drudzy – w miarę spokojnie, dzięki indywidualnościom.

W pierwszym meczu półfinałowym Niemcy zagrali w Tychach z Anglikami. Po bramkach Selke i Graya w pierwszej połowie, do przerwy mieliśmy remis 1:1. W drugiej części spotkania szybko prowadzenie dla Anglików wypracował Abraham. To utrzymywało się przez dłuższy czas, aż do 70. minuty, kiedy to uderzenie Platte pozwoliło reprezentacji Niemiec na odzyskanie remisu.

Po90 minutach mieliśmy zatem 2:2. Wyniku nie zmieniła dogrywka i doszło do rzutów karnych. Nerwy dały o sobie znać już podczas drugiej serii strzałów. Pudła Gerhardta i Abrahama nie wniosły jednak wiele. Cały czas było bowiem „na styku”. Dopiero w ostatniej serii „jedenastek” pomylił się Redmond. Jego nieudana próba poskutkowała tym, że w finale zobaczymy Niemców.

Wiele wskazywało, że do podobnych rozstrzygnięć może dojść również w drugim półfinale. W Krakowie bowiem do przerwy Hiszpanie bezbramkowo remisowali z Włochami. Druga część spotkania okazała się jednak istnym Saul-show!

O ile na pierwszą bramkę hiszpańskiego pomocnika, rywale odpłacili się niemal od razu trafieniem Bernardeschi’ego, po drodze tracąc jednak Gagliardiniego, który został ukarany przez arbitra drugą żółtą kartką już w 58. minucie.

Grając przeszło 40 minut w osłabieniu, Włosi nie mogli pozwolić sobie na najmniejszy błąd. A o taki bardzo łatwo, jeśli gra się przeciwko naszpikowanej gwiazdami reprezentacji Hiszpanii. Ostatecznie wszystkie okazje bezlitośnie wykorzystywał Saul, który jeszcze dwukrotnie zdołał trafić do bramki rywala. Jego hat-trick pozwolił Hiszpanii na ogranie Włochów 3:1 i pewny awans do finału.