Piłka nożna kobiet – el MŚ: Pewna inauguracja Polek

W dobrym stylu reprezentantki Polski rozpoczęły eliminacje do piłkarskich Mistrzostw Świata, które w 2019 roku odbędą się we Francji. W pierwszym meczu Biało-czerwone mierzyły się z Białorusinkami.

Polki były faworytkami starcia i spisały się w tej roli wyśmienicie. Podopieczne Miłosza Stępińskiego strzelanie rozpoczęły w 14 minucie, kiedy to w zamieszaniu podbramkowym najlepiej spisała się Agata Tarczyńska. W 37 minucie na samodzielny rajd zdecydowała się Ewelina Kamczyk – skwitowany został on golem na 2:0. Tuż przed przerwą Polki trafiły jeszcze raz, a dokładnie uczyniła to Ewa Pajor strzelając na raty. W ostatnich sekundach strzał życia oddała Anastazja Shcherbachenia. Strzałem z 35 pokonała Kiedrzynek i zmniejszyła straty.

Druga połowa również pod dyktando Polek, w 59 minucie sytuację sam na sam wykorzystała ponownie Ewa Pajor. Po bramce tempo meczu wyraźnie siadło i wynik nie uległ już zmianie.

19 września Polki czeka bardzo ważny wyjazd do Szwajcarii. Helwetki podobnie jak nasze zawodniczki wygrały dzisiaj 4:1 – z tym, że z Albanią. Szkotki pauzowały. Awans na mundial wywalczy zwycięzca grupy. Szanse będą mieli również ekipy z drugich miejsc.

Polska – Białoruś 4:1
Albania – Szwajcaria 1:4