Piłka nożna kobiet – mecz towarzyski: Wysoka wygrana z Estonią

Reprezentacja Polski kobiet zwyciężyła dzisiaj w Ostródzie w meczu towarzyskim z Estonią aż 6:0 (3:0). Kolejne spotkanie nasza drużyna rozegra już w poniedziałek o godzinie 18:00 z Grecją. 

Reprezentacja Polski od samego początku pokazywała wyższą kulturę gry, dominowała w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła i tylko kwestią czasu było, kiedy padnie pierwszy gol. Padł on już w 9. minucie, kiedy to dobrym strzałem popisała się Roksana Ratajczyk. Do końca pierwszej części gry Polki ukłuły jeszcze dwa razy, najpierw za sprawą Klaudii Lefeld, a potem Julii Matuschewski.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. To Polki atakowały i starały się zdobywać kolejne gole, a przyjezdne skupiły się głównie na zbudowaniu solidnego muru w defensywie i wyjściach z pojedynczymi, zazwyczaj mało groźnymi kontrami. Podobnie jak w pierwszej części gry, „biało-czerwone” zdobyły trzy gole. Ich autorkami były Patrycja Balcerzak (dwa) i Ewelina Kamczyk.

W poniedziałek przed naszą reprezentacją nieco cięższe zadanie, ale liczymy, że w meczu z Grecją również to „biało-czerwone” strzelą więcej bramek.

POLSKA – ESTONIA 6;0 (3:0)
9′ Roksana Ratajczyk, 28′ Klaudia Lefeld, 45′ (k.) Julia Matuschewski, 50′, 78′ Patrycja Balcerzak, 85′ Ewelina Kamczyk

POLSKA: Anna Szymańska – Joanna Operskalska, Oliwia Woś, Paulina Dudek (46, Agata Guściora) – Dagmara Grad (46, Ewelina Kamczyk), Patrycja Balcerzak, Klaudia Lefeld, Nikol Kaletka (46, Dominika Grabowska), Roksana Ratajczyk (60, Agnieszka Winczo), Natalia Chudzik (46, Martyna Wiankowska) – Julia Matuschewski (71, Ewa Pajor).

ESTONIA: Getter Laar – Berle Brant (46, Liis Pello), Ketlin Saar (75, Silja Goroško), Inna Zlidnis, Pille Raadik, Kelly Rosen – Kristina Bannikova, Liivi Sõrmus (64, Eneli Kutter), Katrin Loo (85, Liisi Vink-Lainas) – Ulrika Tülp (63, Signy Aarna), Lisette Tammik (64, Vlada Kubassova).

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password