Piłka nożna kobiet – Turkish Women’s Cup: Test generalny przed eliminacjami zdany na ,,4″

Polska reprezentacja kobiet wystąpiła w towarzyskim turnieju piłkarskim, który odbywał się w Turcji. Podopieczne Miłosza Stępińskiego zajęły w nim czwarte miejsce. Był to ostatni test dla biało – czerwonych przed zbliżającymi się meczami eliminacyjnymi do mistrzostw świata.

W pierwszym meczu grupowym Turkish Women’s Cup zmierzyły się z Jordankami. Ten dosyć egzotyczny przeciwnik nie sprawił dużych problemów naszej kadrze. Polki w pełni dominowały na boisku, ale bramki ujrzeliśmy dopiero po przerwie. Na listę strzelczyń wpisały się Agata Guściora z rzutu karnego oraz Martyna Wiankowska.

Drugi mecz to drugie zwycięstwo podopiecznych Miłosza Stępińskiego. Tym razem łupem naszej reprezentacji padły najsłabsze w stawce Łotyszki, które uległy takim samym stosunkiem bramek jak wcześniej Jordanki. Tym razem do bramki rywalem trafiły Dominika Grabowska i Agnieszka Winczo.

Ostatnie spotkanie Polki rozegrały z silnymi Meksykankami. Bardzo długo w tym meczu utrzymywał się bezbramkowy remis, ale trzy minuty przed upływem regulaminowego czasu gry piłkarki z Ameryki Północnej zdobyły bramkę decydującą o ich zwycięstwie. Tym samym biało – czerwone zajęły drugie miejsce w grupie i wystąpiły w meczu o 3. miejsce w turnieju.

Zmierzyły się w nim z Ukrainkami, które zajęły 2. pozycję w drugiej grupie. W regulaminowym czasie gry było 0:0. O zwycięstwie miały zadecydować więc rzuty karne, w których lepsze okazały się piłkarki naszych wschodnich sąsiadów. Polkom pozostało zadowolić się czwartym miejscem w turnieju.

Nasza reprezentacja wystąpiła w Turkish Women’s Cup w mocno osłabionym składzie. Zabrakło m.in. Ewy Pajor, Agaty Tarczyńskiej, Pauliny Dudek, Natalii Chudzik czy Patrycji Balcerzak. Szansę więc dostały młode zawodniczki występujące w polskiej ekstraklasie. Test nie dla wszystkich wypadł pozytywnie, gdyż niektóre piłkarki nie weszły jeszcze na poziom reprezentacyjny. Jednak na pewno eksperyment z zestawieniem personalnym dostarczył mnóstwa wniosków Miłoszowi Stępińskiemu i efekty tego powinniśmy zobaczyć już w meczach eliminacyjnych. Pierwszy z nich już za miesiąc. 6 kwietnia Polki zmierzą się we Włocławku z Albankami.

Wyniki spotkań Polek:

Polska – Jordania 2:0 (0:0)

51′ Agata Guściora (k.), 65′ Martyna Wiankowska

Polska – Łotwa 2:0 (0:0)

69′ Dominika Grabowska, 86′ Agnieszka Winczo

PolskaMeksyk 0:1 (0:0)

87′ Kaitlyn Johnson

Polska – Ukraina 0:0 (k. 1:3)

 

Źródło:laczynaspilka.pl

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password