Piłka nożna – Kobiety: Polki lepsze od Greczynek

Piłkarska Reprezentacja Polski kobiet wygrała w rozegranym wczoraj na Stadionie Miejskim w Ostródzie meczu towarzyskim z Grecją 3:0. Bramki dla biało-czerwonych zdobywały Paulina Dudek, Ewelina Kamczyk i Nikol Kaletka.

Wczoraj na Stadionie Miejskim w Ostródzie reprezentantki Polski zmierzyły się z Greczynkami. Po wysokim zwycięstwie nad Estonią (6:0) podopieczne trenera Miłosza Stępińskiego miały ochotę na kolejny ,,pogrom”. Rzeczywiście od samego początku Polki dominowały na boisku a Greczynki praktycznie całą drużyną broniły dostępu do własnej bramki. Biało-czerwone nie potrafiły jednak strzelić gola, a swoją szansę na objęcie prowadzenia miały rywalki gdy jedna z nich stanęła sam na sam z Katarzyną Kiedrzynek. Przełom nastąpił w 30 minucie spotkania, kiedy po precyzyjnym dośrodkowaniu Eweliny Kamczyk, piłkę do greckiej bramki głową skierowała Paulina Dudek.

Po zmianie stron również na boisku lepiej sobie radziły nasze zawodniczki a potwierdzenie przyszło w 58 minucie. Wynik na 2:0 po podaniu Ewy Pajor podwyższyła Ewelina Kamczyk. Na szesnaście minut przed końcem gola numer trzy strzeliła Nikol Kaletka a ponownie asystowała Pajor. Reprezentantki Hellady mogły w 79 minucie strzelić bramkę honorową, ale piłka odbiła się od słupka polskiej bramki.

Polska – Grecja 3:0

’30 Dudek, ’58 Kamczyk, ’74 Kaletka

Polska: Kiedrzynek – Guściora, Kamczyk, Dudek, Daleszczyk (’65 Kaletka) – Siwińska, Sałata (’46 Grabowska), Zdunek (’46 Chudzik), Balcerzak (’80 Grad) – Pajor (’83 Ratajczyk), Winczo (’65 Matuschewski)

Grecja: Papakonstantinou – Kynossidou, Kydonaki (’66 Palama), Sidira, Chatzigiannidou – Kakabouki, Kongouli (’46 Papadopoulou), Panteliadou (’66 Gatsou), Moraitou (’46 Georgantzi) – Markou, Spyridonidou