Piłka nożna – Limoges Cup: Remis na zakończenie

Reprezentacja Polski do lat 18 zremisowała na zakończenie Limoges Cup z Belgią 2:2. „Biało-czerwoni” stracili zwycięstwo już w doliczonym czasie gry. Polacy zajęli trzecie miejsce w turnieju, wyprzedzając dzisiejszych rywali.

Młodzi Polacy od samego początku pokazywali duże umiejętności. Stwarzali sobie sytuacje i kontrolowali grę w środku pola. W 35. minucie było 1:0, kiedy to skutecznym uderzeniem popisał się zawodnik Pogoni Szczecin Bartosz Boniecki. Do przerwy już nic się nie zmienić, chociaż Belgowie starali się wyrównać, stwarzając zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Pawła Sokoła.

Druga połowa przyniosła zdecydowanie więcej emocji. Już jedenaście minut po wznowieniu gry Lois Openda strzelił gola na remis, a samo spotkanie zdecydowanie się wyrównało. Polacy chcieli walczyli o zwycięstwo, a od 75. minuty mieli ułatwione zadanie. Maxime De Bie został ukarany czerwoną kartką, zmuszając Belgów do cofnięcia się w pole karne. Bronili oni jednak nieskutecznie, bowiem już pięć minut później Polacy wyszli na prowadzenie, kiedy to bardzo pewnie rzut karny wykorzystał Sebastian Walukiewcz. Wydawało się, że „biało-czerwoni” muszą dowieźć zwycięstwo do ostatniego gwizdka, jednak w doliczonym czasie gry dali się zaskoczyć, sprowokowali rzut karny, który wykorzystał Brendan Schoonbaert. Polacy nie byli w stanie już odpowiedzieć, chociaż Belgowie kończyli mecz w dziewięciu, kiedy to Ewoud Pletinckx został upomniany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką.

Reprezentacja Polski do lat 18 kończy udział w Limoges z dwoma remisami i jedną porażką na koncie.

POLSKA – BELGIA 2:2 (1:0)
35′ Bartosz Boniecki, 80′ (k) Sebastian Walukiewicz – 56′ Luis Openda, 90′ (k) Brendan Schoonbaert

Polska: (skład wyjściowy) 12. Paweł Sokół – 2. Szymon Zalewski, 3. Marcin Grabowski, 5. Sebastian Walukiewicz, 7. Tymoteusz Klupś, 8. Przemysław Bargiel, 14. Jan Sieracki, 16. Kacper Laskoś, 17. Bartosz Boniecki, 19. Jan Łoś, 20. Daniel Pik.

Belgia: (skład wyjściowy) 1. Arno Valkenaers – 2. Matias Lloci, 3. Ewoud Pletinckx, 6. Arthur Theate, 7. Loïs Openda, 9. Adriano Bertaccini, 14. Maxime De Bie, 15. Thierry Lutonda, 18. Brandon Baiye, 21. Simon Paulet, 22. Brendan Schoonbaert.