Piłka nożna – ME kobiet: sensacyjne półfinalistki zmarnowały okazję

Za nami półfinały kobiecego EURO 2017. Niespodzianek na wzór tych z gier ćwierćfinałowych nie było. O złote medale powalczą zatem gospodynie – Holenderki – oraz reprezentantki Danii.

W pierwszym półfinale spotkały się zespoły, które awans do tej fazy rozgrywek wywalczyły mocno sensacyjnie. Sama myśl, że albo Dunki albo Austriaczki zagrają w finale przed turniejem nie przemknęła chyba żadnemu postronnemu kibicowi przez głowę. Mimo to tak się właśnie ułożyło.

Absolutne debiutantki na turnieju tej rangi – Austriaczki – podobnie jak we wcześniejszym meczu z Hiszpanią, od początku oddały inicjatywę rywalkom. Dunki nie potrafiły jednak zrobić z tym wiele. Ba! Czasem zostały kontrowane i… popełniały błędy. Już w 13. minucie jeden z nich poskutkował podyktowaniem rzutu karnego dla rywalek, który jednak nie został wykorzystany przez Putingam.

Nieskuteczność z „jedenastki” miała się dla Austriaczek źle skończyć. Mecz bowiem, podobnie jak ćwierćfinałowe spotkanie tej kadry, zakończył się wielką nieskutecznością rywalek z Danii i wynikiem 0:0. Doszło zatem do serii rzutów karnych, w której to Skandynawki potrafiły wykorzystać trzy z czterech szans. Reprezentantki Austrii natomiast… ani razu nie trafiły do siatki. Po trzech nieudanych próbach, piłkarki z kraju Mozarta musiały uznać wyższość Dunek i ustąpić im z drogi po finał Mistrzostw Europy.

Drugi półfinał w końcówce nie był aż tak dramatyczny. Holenderki od samego początku były bowiem do bólu skuteczne, dzięki czemu potrafiły wypunktować reprezentację Anglii. Pomimo iż gospodyniom nie udało się osiągnąć wyraźnej przewagi na murawie, już w 22. minucie to one popisały się skutecznością, otwierając wynik.

Na początku drugiej połowy swoje dołożyła van de Donk, a wynik 2:0 zapewnił „Oranje” spokojną grę w końcowej fazie meczu. Angielki nie potrafiły natomiast wykorzystać żadnej okazji. Do siatki trafiła jedynie – już w doliczonym czasie – Bright. Strzelona przez nią bramka, była jednak trafieniem samobójczym, które ustaliło wynik meczu na 3:0 dla Holenderek.

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!